مشارکت 1200 میلیارد تومانی دولت در پروژه های شهرداری کرج/خرداد ماه سال 1400 شاهد بهره برداری از قطار شهری کرج خواهیم بود

به گزارش تارا نیوز، عزیزاله شهبازی در بازدید از روند پیشرفت پروژه قطار شهری کرج که روز دوشنبه با حضور شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت، افزود: در سال 98 تعداد بیمه شدگان اجباری در البرز 305 هزار نفر بوده اند و این تعداد در سال 99 علیرغم شرایط شیوع بیماری عالمگیر کرونا و همچنین تحریم ها به 314 هزار نفر رسید.

وی ادامه داد: در حوزه رونق تولید و صادرات، استان البرز توفیقات ارزشمندی داشته و امسال به مرز یک میلیارد دلار صادرات غیرنفتی رسیده است که این آمار حاکی از رشد 112 درصدی صادرات البرز در سال 99 نسبت به سال 98 است.

شهبازی با بیان اینکه 3 پروژه مهم و بزرگ در دستور کار شهرداری کرج قرار دارد، گفت: بر این اساس بوستان ایران کوچک بعنوان نمادی از انسجام، همگرایی و وحدت اقوام مختلف در البرز، هفته گذشته با حضور دستور رییس جمهور محترم به بهره برداری رسید.

وی افزود: پروژه کمربندشمالی کرج که مکمل ادامه آزادراه شهید همت در البرز محسوب می شود و بار اصلی ترافیک در شهر کرج را کاهش می دهد و طبق دستور رییس جمهور محترم و اقدامات رییس محترم سازمان برنامه و بودجه کشور، دولت در این پروژه مشارکت موثری داشت.
استاندار البرز گفت: دولت در این پروژه به تعهدات خود عمل کرده و شهرداری و شورای اسلامی شهر کرج نیز اهتمام خوبی برای تسریع در تکمیل کمربندشمالی کرج دارند.

وی افزود: پروژه قطار شهری کرج نیز برای مردم این کلانشهر از اهمیت بالایی برخوردار است از این رو برای رفع موانع اعم از معارض ها و تامین اعتبار همراهی لازم را با پیمانکار و شهرداری کرج داریم.

شهبازی گفت: پروژه قطار شهری کرج از دهه 80 آغاز شده ولی از سال 95 با سفر رییس جمهور محترم و تزریق اعتبار 190 میلیارد تومانی، سرعت گرفته است.

وی افزود: همچنین این سرعت از سال 97 با پیگیری های شورای اسلامی و شهرداری کرج بیشتر شد.

استاندار البرز گفت: در دولت دوازدهم این پروژه با پیگیری ها و هماهنگی های صورت گرفته 40 درصد پیشرفت داشته است.

وی افزود: از کارهای کوچک و آغاز پروژه های دیگر پرهیز کردیم تا پروژه های مهم گذشته تکمیل شوند و مورد استفاده مردم قرار گیرند.

شهبازی گفت: دولت به جد پای کار بوده و در این مدت بیش از هزار و 200 میلیارد تومان در پروژه های شهرداری کرج مشارکت کرده است.

وی افزود: اکنون نیز 400 میلیارد تومان اوراق از سوی دولت برای شهرداری کرج محقق شده است.

استاندار البرز گفت: امید است با این روند در خرداد ماه سال 1400 شاهد بهره برداری از قطار شهری کرج باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید