×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Wednesday, 19 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تارا نیوز

به گزارش تارا نیوز، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه دهم شهریورماه در مصلای بزرگ امام خمینی رحمه‌الله علیه کرج بابیان اینکه اهل تقوا امانت‌دار هستند، گفت: امیرالمؤمنین علیه‌السلام در بخش پایانی حکمت ۲۴۴ نهج‌البلاغه فرمودند: «وَ الْإِمَامَهَ نِظَاماً لِلْأُمَّهِ» و خداوند امامت و پیشوایى را براى نظم و آرامش مردم واجب کرد.

امامت نظام اداره امت است

وی در ادامه با تأکید بر اینکه در حقیقت امامت نظام اداره امت است، اظهار داشت: امام عادل و قدرتمند است که جلوی ستم ستمکاران را می‌گیرد و نمی‌گذارد حق مظلومان از بین برود. مواظبت بر دنیا و آخرت مردم دارد و الا هرج‌ومرج خواهد شد.

چرا اربعین گرفته میشود؟

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری بابیان اینکه چند روز دیگر چهلم واقعه‌ای است که نه‌فقط اهل‌بیت حسین علیه‌السلام را ماتم‌زده و محنت‌زده و داغدار کرد بلکه احرار عالم و دلدادگان مکتب اهل‌بیت بخصوص امام حسین علیه‌السلام را تا قیامت عزادار کرد، گفت: برای اینکه چرا اربعین گرفته می‌شود و برای بقیه اهل‌بیت اربعین گرفته نمی‌شود، عللی گفته‌اند که مثلاً یکی همان روایت معروف امام عسگری علیه‌السلام که از علامات مؤمن زیارت اربعین را گفته‌اند با زیارت‌نامه‌ای پرمحتوا که امام صادق علیه‌السلام انشاء فرمودند.

تلاش یزید و اطرافیانش بر عادی‌سازی و بعد هم به فراموشی رفتن واقعه کربلا بود

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از علت‌ها که شیخ طوسی و سید مرتضی برای این سنت بیان کرده‌اند این است که در این روز، رأس مقدس امام حسین علیه‌السلام و سایر شهدا کربلا به بدن مبارکشان ملحق شد؛ درنتیجه در این روز اقامه عزا می‌شود و دوباره ذکر مصائب حسین و اهل‌بیت علیهم‌السلام می‌شود تا سیاست یزید و خاندانش که تلاش داشتند همه‌چیز از بین برود و نامی از خاندان رسالت باقی نماند بی‌ثمر شود. تلاش یزید و اطرافیانش بر عادی‌سازی واقعه و بعد هم به فراموشی رفتن بود که با این حرکت اربعین این نقشه هم به هم خورد.

زیارت میرویم تا اعلام وفاداری کنیم

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه اربعین ابعاد مختلفی دارد، اذعان داشت: یک بعد آن همین در کنار مضجع شریف قرار گرفتن است که امام رضا علیه‌السلام فرمودند: «هر امامى را بر گردن دوستان و شیعیانش پیمانى هست و از علامات و موجبات کمال وفا به آن پیمان، زیارت قبور ایشان است». پس می‌رویم تا اعلام وفاداری کنیم.

ثواب پیاده‌روی زیارت کربلا

وی در ادامه افزود: یک مقداری بالاتر بیاییم، امام صادق علیه‌السلام فرمودند: «براى شما که پیاده به سمت کربلا مى‏روید، هر قدمى که برمى‏دارید و مى‏گذارید، بابت هر قدم، ثواب یک شهید که درراه خدا به خون خود آغشته شده، عنایت خواهد شد»؛ حضرت معیار سنجش پاداش این پیاده‌روی را جهاد و شهادت قرار داد. معلوم می‌شود مسئله به این سادگی‌ها که فکر می‌کنیم نیست و این پیام دارد؛ که چهره‌ای خنثی و بی‌تفاوت نسبت به مسائل فردی و اجتماعی از اسلام برای شما درست نکنند.

دنبال اسلام انقلابی و سیاسی باشید نه اسلام محافظهکار

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه این روایت کاملاً ترسیم کرده که دنبال اسلام انقلابی و سیاسی باشید نه اسلام محافظه‌کار که امام از آن تعبیر به اسلام آمریکائی و حضرت آقا تعبیر به اسلام انگلیسی کرده‌اند، گفت: جالب است در همین راهپیمایی اربعین هم آنان برای پیشبرد اهداف خودشان و تبلیغ روشی که دارند حضور دارند و فعال‌اند.

اجتماع بزرگ اربعین کاملاً مردمی مدیریت و اداره میشود

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه امروز در این اجتماع بزرگ بشری از کودک چندروزه تا پیر کهن‌سال از ملل مختلف حاضرند و در کنار هم تداعی یک خانواده بزرگِ هماهنگ و همراه و دارای قدرت و عزت را می‌کنند که از عمق باور و ایمان برخاسته و کاملاً مردمی مدیریت و اداره می‌شود، گفت: پشتیبانی‌های لازم را هم مردم به عهده‌دارند و همه یک هدف و یک شعار و یک پرچم دارند و به یک سمت حرکت می‌کنند تا مقدمه‌ساز حاکمیت و دیدار آن طلعت رشیده باشند.

دیپلماسی فرهنگی که در راهپیمایی اربعین بکار میرود مردم پایه و مؤثر است

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه یادآور شد: هرساله حضور اربعینی جمعیت مشتاق، تمام نقشه‌هایی که می‌کشند تا چهره‌ای خشن و غیرعقلانی از اسلام و شیعه به جهان نشان دهند و اسلام هراسی و شیعه هراسی راه می‌اندازند، دوقطبی‌های فرقه‌ای و مذهبی را روی زبان‌ها می‌اندازند تا شاید نفعی ببرند و رغبت مردم دنیا را به اسلام و شیعه و مقاومت کم کنند نمی‌توانند چراکه دیپلماسی فرهنگی که در راهپیمایی اربعین بکار می‌رود مردم پایه و مؤثر است ولو دولت‌ها هم تا قسمتی کمک می‌کنند اما مهم‌ترین نقش مربوط به مردم است.

راهپیمایی اربعین حرکتی فرامذهبی و بین‌المللی است که پیام وحدت میدهد

وی در ادامه بابیان اینکه امروز هم تلاش دارند نور حسین علیه‌السلام و مکتب اهل‌بیت را خاموش کنند اما خود حضرت و راهپیمایی اربعین او تبدیل به یک رسانه بزرگ و قوی شده است و نمی‌توانند پنهان و کتمان کنند، بیان داشت: این راهپیمایی حرکتی فرامذهبی و بین‌المللی است که پیام وحدت می‌دهد. اعلام می‌کند هرچه توطئه علیه اسلام و مسلمین انجام دادید تا وفاق و اتحاد آنان و یکپارچگی آحاد مسلمین در برابر بیگانگان را به هم بزنید اربعین نگذاشت.

اربعین یک حرکت سیاسی قوی در مقابل جبهه استکبار و صهیونیستهای پلید است

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز بابیان اینکه اربعین یک حرکت سیاسی قوی در مقابل جبهه استکبار و صهیونیست‌های پلید است، گفت: اربعین به همه دشمنان منطقه اعلام می‌کند خط مقاومت زنده است و از پشتیبانی مردم برخوردار است و هرگز تن به سازش نمی‌دهد.

تأکید امام‌جمعه کرج بر ایجاد رسانه مستقل جهان اسلام

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه با تأکید بر اینکه باید رسانه‌ای مستقل و قدرتمند و حاضر در تمام عرصه‌های بین‌المللی ‌برای جهان اسلام را با قدرت دنبال و فعال کرد تا نتوانند اعمال سلیقه کنند، گفت: همان‌طور که کشورها دارند از زیر بار دلار رها می‌شوند از سلطه رسانه‌های مستکبر هم باید نجات پیدا کرد و راه آن ایجاد رسانه مستقل جهان اسلام است.

نباید عاشورا و اربعین را دست‌کم گرفت

وی در ادامه تصریح کرد: نباید این مجالس و عاشورا و اربعین را دست‌کم گرفت؛ دربیانی امام فرمودند: «انگیزه این گریه و این اجتماع در مجالس روضه را خیال نکنید فقط این است که ما گریه کنیم براى سیدالشهدا این جنبه سیاسى این مجالس بالاتر از همه‏ى جنبه‏هاى دیگرى که هست. مسئله، مسئله سیاسى است که ائمه ما با همان دیدِ الهى که داشتند، مى‏خواستند که این ملت‏ها را باهم بسیج کنند و یکپارچه کنند از راه‏هاى مختلف. این‏ها را یکپارچه کنند تا آسیب‏پذیر نباشند».

دولت محترم تعاریف، تمجید و نصایح رهبر معظم انقلاب را سرمایه خود بدانند و در همین خط و مسیر حرکت کنند

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در بخش دیگری از بیانات خود، اظهار داشت: مثل همیشه سخنان بسیار دقیق و حکیمانه رهبر معظم انقلاب درباره دولت و خدماتی که انجام داده و آنچه باید انجام دهد را ملاحظه فرمودید. امیدواریم دولت محترم این تعاریف و تمجید و نصایح را سرمایه خود بدانند و در همین خط و مسیر حرکت کنند. بخصوص راجع به داشتن رسانه که نبود آن کاملاً مشهود است و باید هنرمندانه در این زمینه اقدام داشته باشند. من جلسه قبل همین مسئله را عرض کردم.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه گفت: امروز قبل از نماز در خطبه‌ها برادر بزرگوارمان اینجا راجع به پدافند غیرعامل و پدافند هوایی و مسائل مربوطه مطالب ارزنده‌ای را خدمت شما بیان کردند. سعه و گستردگی کار و عمق و صلابت کار که دارد در طول سال انجام می‌شود برای اینکه قدرت دفاعی و نیروی بازدارندگی ما تقویت شود و امروز در آن قله قرار گرفتیم برای دشمنان ما خار چشم است.

توان جوانان غیور را نمیبینند و یا خود را به ندیدن میزنند

وی در ادامه تصریح کرد: شما ببینید افتخار به این بزرگی که ذیل شعار کلیدی ما می‌توانیم به دست آمد و آن تکمیل پارس جنوبی بعد از ۲۰ سال وقفه که برای بخش انرژی ایران بسیار مهم بود که بدون نگاه به بیگانگان و سر خم کردن در مقابل آنان طی دو سال به بهره‌برداری رسید را باید رسانه‌ها سر دست بگیرند و مجاهدتی که فرزندان ملت انجام داده‌اند را بازگو کنند اما همین‌هایی که ادعای آزادی دارند در سکوت خبری و بی‌اعتنائی به این مهم عمل کردند. معلوم است این بیگانه‌پرستان از اینکه ایران با قدرت تمام به قله‌های پیشرفت و استقلال کامل نزدیک شده است مثل اربابانشان رنجیده‌خاطر هستند و توان جوانان غیور را نمی‌بینند و یا خود را به ندیدن می‌زنند. آن‌ها که در داخل در ستون دشمن دارند حرکت می‌کنند یکی از بخش‌هایش همین است که کارهای بزرگی که انجام می‌شود را بایکوت خبری می‌کنند و صدایش را درنمی‌آورند.

هنوز هم مشغول چاپیدن دولتها و تضعیف ملتها هستند

امام‌جمعه کرج در بخش دیگری با اشاره به شهادت رئیس‌علی دلواری در ۱۲ شهریور که روز مبارزه با استعمار پلید و منحوس انگلیس نام‌گذاری شده است، گفت: هنوز هم اگر فرصت کنند اقدام به استعمار کشورها و افراد می‌کنند و البته با روش‌های نو و فرانو هنوز هم مشغول چاپیدن دولت‌ها و تضعیف ملت‌ها هستند؛ و از اینکه دستشان از ایران کوتاه شده به خود بیش از ۴۰ سال است که می‌پیچند.

آمریکا قدرت و اراده سابق را در سلطه و حکمرانی ندارد

آیت‌الله حسینی همدانی با طرح این پرسش که آمریکا مگر در مخمصه نیست امروز؟ پاسخ داد: آمریکا ازیک‌طرف دچار اختلافات داخلی‌ شدید هستند و از طرف دیگر تحولات مهم منطقه، مثل قدرتمند شدن ایران و بعضی کشورها مثل روسیه و چین، آمریکا را مجبور کرده که بپذیرد قدرت و اراده سابق را در سلطه و حکمرانی ندارد، برای اینکه بگوید هنوز سرپا هستم اقدام به ایجاد ناآرامی در دنیا می‌کند بخصوص در منطقه غرب آسیا چون این منطقه است که آبروی او را برده است و نابودی‌اش را نزدیک کرده است؛ البته اقداماتش همه نتیجه عکس می‌دهد. اخیراً برای اینکه بتواند دوباره سلطه‌ای در منطقه به دست بیاورد، داعش را حمایت می‌کند. از طرف دیگر رژیم پلید کودک کش منافع بیشتری از این بی‌نظمی‌ها می‌برد چون می‌خواهد افکار عمومی را از مسائل مهمی که در داخل با آن مواجه هست دور ‌کند.

فرصت رژیم دروغین و غاصب صهیونیستی تمام‌شده و عن‌قریب پایان خود را اعلام خواهند کرد

وی در ادامه عنوان کرد: دولت رژیم دروغین و غاصب صهیونیستی برای نجات از بی‌اعتمادی که گرفتارش شده راهی جز ایجاد بحران در خارج از اراضی اشغالی ندارد. لذا سعی می‌کند با ایجاد تنش و درگیری در منطقه غرب آسیا، نفسی بکشد اما فرصت او هم تمام‌شده و عن‌قریب پایان خود را اعلام خواهند کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در بابیان اینکه تحرکات این روزها در سوریه و جاهای دیگر به همین خاطر است، گفت: می‌خواهند با این کارها مدت بیشتری در منطقه بمانند اما باید بدانند که خوب می‌دانند که اخراج آمریکا و اذنابش از منطقه به‌طور کامل و نابودی رژیم غاصب حتمی است و به‌زودی این هر دو مهم به حول و قوه الهی اتفاق خواهد افتاد.

تا بانک به معنای واقعی اسلامی عمل نکند، مشکلات اقتصادی حل نمیشود و عدالت اجتماعی محقق نمیشود

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری با اشاره به سالگشت تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا که در روز ۸ شهریور سال ۱۳۶۲ تصویب شد و در ۱۰ شهریور همان سال به تائید شورای نگهبان رسید و روز بانکداری اسلامی نام‌گذاری شد، گفت: عزیزان توجه دارید در هیچ شریعت الهی ربا حلال شمرده نشده است. همه حرام می‌دانند؛ و تا بانک به معنای واقعی اسلامی عمل نکند، مشکلات اقتصادی حل نمی‌شود و عدالت اجتماعی محقق نمی‌شود؛ حضرت آقا در بحث بانکداری بدون ربا مطالب مهم عملیاتی دارند که باید مدنظر قرار بگیرد و الا حرف از اسلام زده می‌شود اما در عمل کاپیتال عمل می‌شود. باید تمام قوانین بانکداری اسلامی موبه‌مو انجام شود تا نتیجه‌بخش باشد.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


});