احداث 30 پارک محله ای در سال آتی

به گزارش تارا نیوز، ضرورت ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی، تجهیز و نگهداری مبلمان شهری، ساخت پارک های محله ای و بررسی سایر موضوعات مرتبط با سازمان بخشی از مباحث طرح شده در این جلسه بود.

نتیجه پایش تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر، مسئولیت تعمیر و نگهداری پل های عابر پیاده، علل تعطیلی برخی از پل های مکانیزه، برنامه های شهرداری به منظور ساماندهی تابلوهای اصناف، نحوه برنامه ریزی در خصوص مبلمان شهری، سیاست و اهداف سازمان در زمینه احداث پارک های موضوعی و محله ای از جمله پرسش ها و موضوعاتی بود که توسط اعضای کمیسیون در این جلسه مطرح و از سوی مسئولان شهرداری پاسخ گفته شد.

همچنین موضوعاتی چون: جلوگیری از عملکرد جزیره ای، اختصاص اعتبارات مناسب برای تجهیز و نگهداری مبلمان شهری، نصب ست های تندرستی ویژه معلولین و احداث پارک های موضوعی در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت.

هر منطقه صاحب 3 پارک محله ای جدید می شود

رئیس کمیسیون تلفیق شورای شهر در خصوص احداث پارک های محله ای اظهار کرد: یکی از نیازهای شهروندان و کمبودهای جدی شهر، موضوع پارک های محله ای است که مقرر شد با توجه به بودجه سازمان سیما و منظر شهری برای سال آتی، تعداد 30 پارک محله ای در مناطق مختلف شهری احداث شود.

علی قاسم‌پور با تاکید بر اینکه سازمان موظف است ظرف سال 1401 تعداد سه پارک را در هر منطقه احداث کند، افزود: با این رویکرد شهرداری کرج موظف است تعداد 10 پارک محله ای را در هر سه ماه به شهروندان تقدیم کند.

شهرداری در واگذاری اتوبان کرج – تهران – قزوین متضرر نشود

قاسم‌پور همچنین به طرح موضوع واگذاری مسئولیت نگهداری از حاشیه اتوبان تهران – کرج – قزوین به شهرداری کرج نیز واکنش نشان داد و اظهار کرد: چنانچه این واگذاری صرفا به افزایش خدمات شهرداری و اجرای مسئولیت دیگر دستگاه ها بیانجامد نتیجه مثبتی نخواهد داشت.

وی، اذعان کرد: در این نوع واگذاری ها معمولا شهرداری ها متضرر می شوند به طوری که ضمن عدم دریافت هیچ گونه امتیاز، مورد انتظار و به تبع آن انتقادات زیادی قرار می گیرند.

این مسئول تصریح کرد: اگر واگذاری اتوبان به همراه در اختیار قرار دادن امتیاز تبلیغات محیطی باشد، مفید خواهد بود در غیر این صورت بار جدیدی به دوش مدیریت شهری افزوده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید