برگزاری مراسم شب یلدای مجازی احترام به سلامت جامعه است

به گزارش تارا نیوز، نور محمد فردی با بیان این مطلب در جلسه شورای اطلاع استان اظهار داشت: امروزه جایگاه و نقش اخبار و اطلاعات بر کسی پوشیده نیست بر اینکه مسائل و مشکلات جامعه به سرعت در حال افزایش است.

وی افزود: در این راستا دستگاه های فرهنگی، اصحاب رسانه و فضای مجازی در خصوص اطلاع رسا نی دقیق و شفاف و به موقع وظایف سنگینی به عهده دارد.

معاون استاندار با بیان اینکه امسال شب یلدا را متناسب با پروتکل‌های کرونایی متفاوت برگزار کنیم، افزود: در هفته گذشته در اکثر شاخص ها روند کاهشی در استان داشتیم که حاصل همکاری مردم و همراهی مسئولان و همکاران کادر درمان است.

فردی گفت: هر چند شرایط ما در برخی شهرستان ها در وضعیت نارنجی است و اگر مراعات و پروتکل ها صورت نگیرد فاصله بین نارنجی و قرمز بسیار شکننده و زود گذر می شود.

معاون استاندار گفت: چنانچه رعایت پروتکل ها صورت نگیرد باید منتظر افزایش تعداد بیماران باشیم.

وی از اصحاب رسانه و مطبوعات استان خواست در انعکاس اخبار صحیح و تنویر افکار و اغنای افکار عمومی نهایت دقت و همکاری را داشته باشند تا مورد سوءاستفاده رسانه های معاند قرار نگیرند.

فردی با بیان اینکه اطلاع رسانی با موضوعیت رصد دقیق اخبار مختلف در حوزه مطبوعات و رسانه و فضای مجازی باید رصد شود، افزود: دامن زدن به شایعات و پخش اخبار غیر موثق که از نظر روانی جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد از سوی دستگاه های مربوطه شناسایی شود.

وی افزود: باید به جایگاه، نقش و اهمیت اطلاع رسانی توجه داشته باشیم و امروزه نقش قلم و بیان رسا کمتر از ادوات جنگی نیست،
همانطور که میدانید امروز دنیا دهکده ای بیش نیست و حتی کوچکتر از یک دهکده است زیرا اگر خبری در دهکده ای پیش آید مدتی طول می کشد تا به آخرین خانه روستایی برسد ، ولی اگر امروز در شاخ افریقا حادثه یا خبری پیش آید به صورت آنلاین و آنی تمام دنیا را پوشش می دهد.

معاون استاندار گفت: از مردم فهیم انتظار می رود تنها اخبار را از درگاه های خبری مجاز و خبرگزاری های رسمی و دارای مجوز پیگیری کنند.

وی افزود: در این راستا شورای اطلاع رسانی استان باید کلیه اخبار و اطلاعات استان را رصد و پایش و هدایت کند و واقعیات آن را طوری که اتفاق می افتد به صورت شفاف اطلاع رسانی کند.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان تصریح کرد: اگر ما واقعیات را برای مردم عزیزمان خوب و دقیق و به موقع اطلاع رسانی نکنیم ممکن است اخبار خلاف واقع منتشر شود و مردم سردرگم شوند.
وی در پایان گفت: شهرستان چهارباغ؛ با پیگیری های ویژه استاندار محترم با تشکیل شهرستان چهارباغ هم اکنون استان البرز دارای 7 شهرستان است که این ظرفیت خوبی است که باید استفاده و بهره برداری گردد.

دیدگاهتان را بنویسید