×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۳ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 13 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تارا نیوز

به گزارش تارانیوز، دکتر محمد انصاری در مراسم معارفه خود به سمت سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز تاکید کرد: بر همگان روشن است، کشورمان در شرایط خاص اقتصادی به سر می برد و طبعا این موقعیت نیازمند اعمال مدیریت متفاوت است، امروز هر یک از مدیران علاوه بر برنامه های تدوین شده و در چارچوب های معمول، به گونه ای مکلف اند با صرف زمان و انرژی بیشتر راهکارهای متفاوتی نیز اتخاذ نمایند تا بتوانیم گره از مشکلات بگشاییم.

وی تصریح کرد: شرایط حاضر می طلبد تا با یک مدیریت مبتنی بر عواطف، فهم مشترک و البته احترام متقابل، بتوانیم در مواجهه با تولیدکنندگان، اصناف و همه فعالان حوزه کسب و کار که متقاضیان خدمات از اداره کل صنعت، معدن و تجارت هستند، بهتر عمل کنیم و به تعبیری جاذبه های سرمایه گذاری و تداوم تولید و حتی رشد تولید را با امیدافزایی در میان مخاطبان خود حفظ کنیم.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: خط قرمز ما در اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز، برخورد نامناسب با متقاضیان خدمات و سرمایه گذاران است و همه همکاران بنده تکليف دارند در کمال احترام، بیشترین مساعدت لازم را برای رفع موانع کاری و توسعه سرمایه گذاری انجام دهند.

انصاری اضافه کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب شکوهمند اسلامی بدان تصریح فرمودند، در حوزه داخلی محوریت مشکلات اقتصادی کشور، عیوب ساختاری و ضعف مدیریتی است و به تعبیر ایشان عملکردهای ضعیف، اقتصاد کشور را از بیرون و درون دچار چالش ساخته است. چالش بیرونی تحریم و وسوسه‌ها‌ی دشمن است که در صورت اصلاح مشکل درونی، کم‌اثر و حتّی بی اثر خواهد شد.

وی ادامه داد: پیرو اعتماد وزیر محترم صمت و استاندار محترم البرز برای تصدی مسئولیت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز، به همه ذینفعان خدمات این اداره کل، اطمينان خاطر می دهم با جلب آرا و نظرات کارشناسی همه عزیزان و افراد خبره در حوزه فعالیتی خودمان، عیوب ساختاری و ضعف مدیریتی موجود در مجموعه تحت مدیریتم را به حداقل ممکن برسانم.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: طبق آمار، البرز با رتبه پنجم تعداد واحدهای صنعتی کشور حدود ۳۷۰۰ واحد صنعتی فعال را پهنه خود جای داده که بالغ بر ۳۴ درصد از سهم اشتغال استان را به خود اختصاص می دهد و حدود ۵۱ درصد از سهم اشتغال البرز هم در حوزه اصناف و بخش خدمات این حوزه متمرکز شده است، این آمار اهمیت ویژه فعالیت صنعت، معدن و تجارت استان البرز را بیش از پیش نمایان می کند.

انصاری تاکید کرد: ظرفیت اقتصادی و اشتغالزایی اصناف استان البرز نشان دهنده جایگاه بسیار مهم این بخش در کنار صنعت و معدن استان است و مستلزم توجه جدی و ایجاد زمینه مساعد در روند فعالیت و موانع کاری آنهاست که حتما در این دوره توجهی جدی بدان خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: یکی از ضروریات قبول مسئولیت در اداره کل صنعت، معدن و تجارت توجه جدی و ویژه به ظرفیت‌های بخش خصوصی است؛ سه تشکل بسیار مهم و دارای جایگاه ویژه در اقتصاد استان، یعنی اتاق اصناف، اتاق بازرگانی و خانه صنعت، معدن و تجارت در کنار اتاق تعاون استان؛ نه تنها به عنوان بازوان اداره کل صمت استان، بلکه باید در جایگاه مغز متفکر به تمامی فعالیت ها و روند تصمیم گیری ها رنگ و بوی کارشناسی ببخشند، با نگاه صحیح به این حوزه می‌توانیم این ظرفیت بی‌نظیر را برای رفع موانع به کار ببندیم تا در عمل استان البرز، به یک استان نمونه و الگو در توسعه اقتصادی کشور تبدیل شود.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز افزود: در نامگذاری هوشمندانه سال ۱۴۰۲ از سوی مقام معظم رهبری با عنوان “مهار تورم رشد تولید” هم هدف مشخصی طراحی شده و هم راهبرد لازم مدنظر قرار گرفته است، به عبارتی هدف نامگذاری سال، “مهار تورم” است و راهبرد اساسی آن تحقق “رشد تولید”؛ می باشد، قطعا هر روش دیگری غیر از این نمی تواند به مهار واقعی تورم بينجامد، تولید بهترین عرصه برای مدیریت نقدینگی در کشور است.

انصاری ادامه داد: آنچه که از امروز محور برنامه ریزی، تلاش و پیگیری بنده و همه همکاران اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز خواهد بود، بخش مسئولیتی ما در شعار سال یعنی “رشد تولید” خواهد بود، هر نوع از مانع تراشی در راستای این هدف یعنی رشد تولید در مجموعه ما کاملا مذموم خواهد بود و مسئولیت آن متوجه کارشناسی است که به هر نحوی اقدام به کارشکنی در کار نموده است.

وی تاکید کرد: در یک برآورد کلی از آمار مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز، بیش از ۷۰ درصد مصوبات کارگروه در حوزه تسهیلات بانکی و تامین نقدینگی مورد نیاز واحدها است، نباید فراموش کنیم مهمترین عامل شکل گیری این تقاضا در بخش تولید خود تورم است، کما اینکه بالغ بر ۴۵ تا ۵۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی استان در طول سال به استمهال تسهیلات دریافت شده از سوی بانک اختصاص می یابد.

انصاری گفت: هم اکنون ۲۷۰۰ جواز تاسیس برای اجرای طرح‌های صنعتی جدید در سطح استان صادر شده که اتفاقا عدد سرمایه گذاری اولیه پیش بینی شده برای آنها قابل اعتنا نیز هست، با این حال برای انجام یک اقدام اساسی در مسیر کاهش مشکل بیکاری در استان البرز اولویت گذاری خواهیم نمود و ۳۰۰ مورد از این طرح که دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد هستند را در دستور کار جدی خود قرار می دهیم.

وی ادامه داد: اگر فقط ۲۰ تا ۲۵ هزار میلیارد تومان از منابع اختصاص بانکی استان به سمت واحدهای داری پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد سوق یابد، قطعا تأثیر به سزایی در افزایش سهم صنعت استان در تامین اشتغال استان البرز خواهد داشت.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: بر مبنای آمارهای موجود در خصوص نرخ بیکاری در استان البرز که از متوسط کشوری بالاتر است و همچنین با لحاظ نرخ مشارکت اقتصادی استان، می توان با تکمیل همین طرح های دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد، حدود ۳۰ هزار اشتغال پایدار ایجاد نمود که حدود یک چهارم آمار اشتغال مورد درخواست افراد را پوشش می دهد.

انصاری تصريح کرد: برای این اولویت و دستیابی به نتایج درخشان آن نیازمندیم بانک های استان پای کار بیایند و با جهت دهی درست از پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به سوی تسهیلات سرمایه ثابت، مسیر تحقق این هدف بزرگ را هموار سازند.

وی ادامه داد: از دیگر ضروریات رشد تولید، موضوع احیای واحدهای راکد و به صورت ويژه موضوع تکمیل ظرفیت خالی واحدهای صنعتی است، خوشبختانه وزارت متبوع بنده روی این موضوع تمرکز ویژه ای دارد و البته که حتما در اولویت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز نیز خواهد بود تا با فراهم کردن بسترهای لازم در حوزه صادرات غیر نفتی به ارتقای ظرفیت های تولیدی کشور کمک نماییم؛ ملموس‌ترین اثر این امر اشتغالزایی در کشور و آثار بعدی آن در رشد تولید است، در همین راستا پایش آمار تولیدی واحدهای صنعتی دارای ظرفیت در دستور کار خواهد بود تا موانع فعالیت شان به شکل جدی بررسی و ضمن اقدام عاجل به واحدها کمک نماییم تا مشکلاتشان به حداقل ممکن برسد.

انصاری در پایان گفت: به صورت ویژه از آقای دکتر علی آبادی، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت بابت اعتمادی که به بنده داشتند و مسئولیت سنگین و خطیر اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان البرز را به بنده محول نمودند صمیمانه تشکر می کنم و امیدوارم با همراهی و حمایت همه همکاران خودم و همه بخش های مرتبط با حوزه تولید و تجارت بتوانیم اتفاقات بسیار خوب و نتايج قابل دفاعی را رقم بزنیم.

انتهای پیام

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


});