مدارس متوسطه اول در البرز غیرحضوری شد

به گزارش تارا نیوز، مجتبی عبداللهی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا که روز شنبه ۱۶ بهمن برگزار شد، افزود: با توجه به سرعت همه گیری سویه امیکرون رعایت شیوه نامه های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و تزریق دوز دوم و سوم کرونا به جد مورد تاکید است.

وی ادامه داد: در شرایط حساسی قرار داریم چراکه از طرفی با شیوع سریع سویه جدید کرونا و آغاز موج ششم این بیماری مواجه هستیم و از سوی دیگر مناسبت های ملی و مذهبی و تعطیلات نوروز را در پیش داریم.

عبداللهی گفت: تمامی مردم، بسیج، صنوف، فعالان اجتماعی و… به طروق مختلف باید به کمک کادر بهداشت و درمان بشتابند.

وی افزود: کانون های مختلف تبلیغاتی، اطلاع رسانی و به ویژه صدا و سیمای استان باید در راستای اقناع سازی افکار عمومی و تبیین و تشریح شرایط گسترش بیماری پویاتر شوند.

استاندار البرز با بیان اینکه تعداد مراجعان با علائم کرونا به بیمارستان ها و همچنین بستری‌ها به شدت افزایش یافته، گفت: متاسفانه کودکان و افراد سنین پایین تر نیز به شدت درگیر می شوند از این رو با توجه به پایین بودن ایمنی کودکان، باید در راستای پیشگیری از ابتلا، تدابیر لازم را داشته باشیم.

وی افزود: ارائه خدمات در صنوف و ادارات مشروط به داشتن کارت واکسن و ماسک باشد و این امر با جدیت بیشتری دنبال شود.

عبداللهی گفت: در برگزاری جشنواره‌ها، جلسات و اجتماعات باید دقت کافی را داشته باشیم و تنها ۲۰ درصد فضا را جمعیت تشکیل دهند و البته اجتماعات غیرضرور برگزار نشوند.

وی افزود: مدارس متوسطه اول به مدت دو هفته به صورت غیرحضوری و متوسطه دوم و دانشگاه‌ها نیز بنا به صلاحدید کادر آموزشی به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) فعالیت داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید