چهار روستای البرز آسفالت می شود

به گزارش تارا نیوز، عادل منصورکیائی، اظهار کرد: در استان البرز هزار و 71 کیلومتر راه روستایی وجود دارد که 792 کیلومتر آن آسفالته است.

وی با اشاره به اینکه طول راه‌های اصلی، شریانی، بزرگراهی و آزادراهی استان در مجموع 410 کیلومتر است، گفت: طول راه‌های روستایی البرز تقریبا دو برابر این رقم است.

این مسئول بیان کرد: از 262 روستای بالای 20 خانوار استان، 241 روستا دارای راه آسفالته است و درحال حاضر 92 درصد از راه‌های روستایی البرز آسفالت شده‌اند.

منصورکیائی در ادامه با توضیح اینکه راه 21 روستای بالای 20 خانوار در سطح استان هنوز آسفالت نشده است، گفت: تا پایان سال مالی جاری، احداث آسفالت راه چهار روستای استان را در دستور کار قرار داده‌ایم و اگر اعتبارات مصوب استانی به موقع  تخصیص داده شود تا سال آینده 14 محور روستایی دیگر نیز بهسازی و روکش آسفالت می‌شود.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای البرز با اشاره به اینکه منبع تامین اعتبار و پرداخت مطالبات پیمانکاران در حوزه راه‌های روستایی از محل منابع اعتبارات استانی است، افزود: اعتبار مصوب برای انجام پروژه‌های مذکور، 52 میلیارد تومان است که اجرای آنها با برگزاری مناقصه و عقد قرارداد با پیمانکاران عملیاتی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید