مالک گود حصارک به تعیین تکلیف آن موظف است

به گزارش تارا نیوز، محمد اسدیان در خصوص آخرین وضعیت گودبرداری غیراصولی و رها شدن آن در منطقه حصارک اظهار کرد: با کمک معاون دادستان البرز از طرف سازمان نظام مهندسی استان از گودبرداری منطقه حصارک بازدید به عمل آمد و بر اساس گزارشی که از سوی کارشناسان سازمان نظام مهندسی تهیه شد، این منطقه را برای سکونت ناایمن تشخیص دادند.

وی بیان کرد: بر این اساس دو موضوع در شرف انجام است، نخست اینکه شهرداری با همکاری مالک منازلی را که از ایمنی پایین‌تری برخوردار هستند تخلیه کامل و برای سکونت آنها اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

رئیس مرکز پژوهش‌ها و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: در مرحله دوم ما به عنوان عضو شورای شهر کرج، از مالک خواستیم طبق یک زمان‌بندی کامل و مشخص، نسبت به ساخت و ساز و ایمن‌سازی اولیه گود حصارک اقدام نماید.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون مالک اگر ملکیت را به شخص جدیدی نیز سپرده باشد باید جبران خسارت کند.

اسدیان با بیان اینکه مالک این زمین حامیانی در استان داشت که آنها اجازه ساخت و ساز را به وی نمی‌دادند، گفت: با اقدامات اعضای شورای شهر کرج، پیگیری رسانه‌ها و مردم و ورود آیت‌الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و همچنین بازدیدی که استاندار البرز در روز جمعه از این منطقه داشتند، عملاً مالک به این نتیجه رسید که حامیان وی وزن بالایی ندارند و باید سریعاً در جهت حل این مسئله اقدام نماید.

وی اظهار کرد: بر این مبنا مصوب شد، مالک زمین بر اساس یک برنامه زمان‌بندی مشخص شروع و پایان ساخت پروژه گودبرداری حصارک را در اسرع وقت اعلام کند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج با قدردانی از رسانه‌های استان البرز، متذکر شد: اگر رسانه‌ها به این مسئله ورود نمی‌کردند، شاهد اتفاقات ناگوار برای ساکنان منطقه حصارک بودیم.

دیدگاهتان را بنویسید