×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 20 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تارا نیوز

به گزارش تارا نیوز، آیت‌الله حسینی همدانی در این جلسه با اشاره به سوم جمادی‌الثانی سالگشت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها، بیان داشت: حضرت ولی‌عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف صدیقه طاهره را الگوی خود می‌داند.

وی با تأکید بر اینکه حضرت زهرا سلام‌الله علیها الگوی بشریت است، اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها تنها الگوی زن مسلمان نیست بلکه الگوی انسانیت است و همه انسان‌ها می‌توانند از او بهره ببرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه در زندگی زهرای اطهر سلام‌الله علیها «شناخت وظیفه و اقدام به‌موقع» بسیار نمایان است، عنوان کرد: حضرت زهرا سلام‌الله علیها به ما می‌فهماند که باید در هر مقطع وظایف خود را بشناسیم و به‌موقع نیز به آن‌ها عمل کنیم.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه حضرت زهرا سلام‌الله علیها در برابر خطر بزرگی که جامعه آن روز را تهدید می‌کرد قیام و اقدام کرد، گفت: حضرت زهرا سلام‌الله علیها در برابر انحرافات زمانه جامعه خود در خطبه معجزه‌آسا و غراء خود ایستاد.

وی بابیان اینکه حضرت زهرا سلام‌الله علیها حکومت مردم بر مردم را باطل می‌داند، تصریح کرد: حضرت زهرا سلام‌الله علیها می‌فرمایند که اگر احکام الهی و دستورات وحی از جامعه برداشته شود و به دست عقل بشر بیافتد هرج‌ومرج اتفاق می‌افتد.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه دموکراسی به معنای قطع ارتباط با وحی و عمل مطلق به عقل انسان، باطل است؛ ادامه داد: باید حکومت رایج در جامعه حاکمیت وحی باشد و لذا زهرای مرضیه سلام‌الله علیها در مقابل لیبرالیسم و سکولاریسم ایستاد.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به اتفاقات اخیر آمریکا، یادآور شد: امروزه به قول خودشان در مرکز مدیریت دموکراسی جهان، برای نگه‌داشتن این دموکراسی لشکرکشی می‌کنند.

وی بابیان اینکه دموکراسی رایج در جمهوری اسلامی ایران از نوع مردم‌سالاری دینی است، گفت: همه انبیاء الهی فرستاده شدند تا روحیه توحید را در جامعه گسترش و جامعه را موحد کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه در حاکمیت الهی و دینی دنیا و رفاه مردم مدنظر است، گفت: متأسفانه تمام زر و زور تلاش می‌کنند تا حاکمیت الهی مستقر نشود.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه خاطرنشان ساخت: تا حاکمیت الهی در جامعه مستقر نشود، توحید در جامعه مستقر نخواهد شد.

وی در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب، به تشریح مخاطبان این بیانیه پرداخت و عنوان کرد: بیانیه «گام دوم» یک مخاطب عام دارد که هدف کل مردم ایران اسلامی هستند و یک مخاطب خاص دارد که خطاب به جوانان نگاشته شده است و در وهله سوم یک مخاطب اخص دارد که مقصود تمام گروه‌های انسانی است که در جامعه وظیفه‌ای دارند.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز با اشاره به جایگاه مهم روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها در جامعه و تنظیم ارتباط درون‌سازمانی و برون‌سازمانی نهادها با مردم، گفت: روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها از مخاطبان مهم بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب هستند.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه مدل جنگ یک مدل موفق در عملکرد و هماهنگی تمام اقشار مردم بود، خاطرنشان ساخت: در زمان جنگ تمامی اقشار مختلف جامعه وظایف خود را شناختند و به آن عمل کردند لذا توانستیم در جنگ نابرابر تحمیلی پیروز شویم.

وی در ادامه با تأکید بر لزوم پیروی از مدل جنگ در اجرا و پیاده‌سازی بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: هریک از ما باید وظیفه و نقش خود را در «گام دوم» انقلاب بشناسیم و به آن عمل کنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری امور مساجد استان البرز «تغیر کارگزاران نظام» و «روی کار آمدن دولتِ جوانِ حزب الهی» را از اهداف بیانیه «گام دوم» برشمرد و به بیان تفاوت دو عنوان حزب الهی و انقلابی پرداخت و گفت: دولت انقلابی می‌تواند حزب الهی نباشد اما دولت حزب الهی قطعاً انقلابی است چراکه حزب الهی به معنای کسی است که دین و احکام الهی بر او حکومت دارد لذا حضرت آقا نیز بر روی کار آمدن دولتِ جوانِ حزب الهی تأکیددارند.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری بابیان اینکه اهمیت یک مطلب با توجه به مرجع و گوینده آن مشخص می‌شود، گفت: اگر ما شخصیت گوینده یک مطلب را درک کنیم و بشناسیم مطالب و موضوعات پرداخته‌شده توسط او بیشتر برای ما مهم و اثرگذار خواهد بود.

وی در ادامه بابیان اینکه نویسنده بیانیه «گام دوم» انقلاب شخصیتی الهی و معنوی دارد، گفت: رهبر معظم انقلاب سابقه طولانی در مدیریت اجرایی کشور داشتند و قریب به سی سال است که رهبری امت اسلامی را بر عهده‌دارند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری امور مساجد استان البرز در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب فقیه و حکیم زمان‌شناسی است که در بزنگاه‌ها حکمت، بصیرت و دشمن‌شناسی ایشان نمایان می‌شود و ایشان به تاریخ ایران و جهان نیز تسلط کامل دارند.

آیت‌الله حسینی همدانی خاطرنشان ساخت: این شخصیت برجسته که پدر امت نیز هست با توجه به تجربه گذشته نقشه متقنی را برای آینده ما و انقلاب ترسیم کرده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های بیانیه «گام دوم» تأکید کرد: بیانیه گام دوم واقع بیانیه و امیدآفرین است و از صراحت و صداقت کلام برخوردار بوده و روح انقلابی نیز در آن دمیده شده و حاوی نکات و مأموریت‌هایی برای مسئولین است و روحیه مطالبه گری نیز در آن سرشار است.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز بابیان اینکه هفت توصیه رهبر معظم انقلاب در بیانیه «گام دوم» تمام آحاد جامعه را در برمی‌گیرد، گفت: روابط عمومی‌ها در هر هفت توصیه حضرت آقا بسیار می‌توانند نقش داشته باشند.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر لزوم گفتمان سازی در خصوص بیانیه «گام دوم» گفت: رهبر معظم انقلاب روی کلمه به کلمه این بیانیه تأمل کرده‌اند لذا باید با دقت تمام روی گفتمان سازی، تشریح و تبیین آن کارکرد.

وی بابیان اینکه بیانیه «گام دوم» انقلاب توصیفی و تبیینی است، عنوان کرد: بیانیه «گام دوم» به‌مانند قانون اساسی است و اجرایی نیست و باید روی آن بسیار دقیق کارکرد.

رئیس شورای هماهنگی و گسترش فرهنگ قرآنی استان البرز در ادامه افزود: لزوم عملیاتی کردن بیانیه گفتمان سازی آن است که مربوط به روابط عمومی و رسانه‌هاست.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه مدیران و مسئولان باید بیانیه «گام دوم» را عملیاتی کنند، گفت: قبل از عملیاتی کردن بیانیه باید گروه‌های مختلف مانند روابط عمومی‌ها و رسانه‌ها آن را گفتمان سازی کنند.

وی در ادامه بابیان اینکه رسانه‌ها ابزاردست روابط عمومی‌ها هستند به پیوند میان رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها باید در تبیین و گفتمان سازی با یکدیگر همکاری کنند.

رئیس بنیاد غدیر استان البرز در ادامه با اشاره به اینکه تمامی روابط عمومی دستگاه‌ها و ادارات وبگاه اختصاصی خود را دارند، پیشنهاد داد: تمامی روابط عمومی سازمان‌ها باید برگه مربوط به «گام دوم» را در وبگاه خود جانمایی کرده و کلیه اقدامات مربوط به بیانیه توسط آن دستگاه‌ها را در اختیار عموم مردم قرار دهند.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه مدیران روابط عمومی در هر سازمان باید اهداف گام دوم را با سازمان خود متناسب‌سازی کنند، گفت: روابط عمومی باید از «گام دوم» به‌عنوان نقشه راه سازمان خود استفاده و آن را گفتمان و فرهنگ‌سازی کند.

وی با تأکید بر اینکه روابط عمومی‌ها باید پیشران «گام دوم» در سازمان متبوع خود باشند، خاطرنشان ساخت: بیش از دو سال از ابلاغ بیانیه «گام دوم» رهبر معظم انقلاب گذشته اما تاکنون هیچ کار گفتمانی، تبیینی و اجرایی روی آن صورت نگرفته و لذا نباید زمان را از دست داد چراکه «گام دوم» برنامه چهل سال آینده است.

امام‌جمعه کرج در خاتمه با تأکید بر اهمیت موضوع و لزوم توجه به «گام دوم» به تشکیل کارگروه‌های تخصصی «گام دوم» در استان تأکید کرد و گفت: روابط عمومی و رسانه‌ها باید پیش‌قدم در گفتمان سازی و مطالبه گری این موضوع باشند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


});