×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 20 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تارا نیوز

به گزارش تارا نیوز، علی قاسم پور رئیس شورای اسلامی شهر کرج تکمیل قطار شهری و بزرگراه شمالی کرج را نیازمند حمایت بیشتر دولت عنوان کرد و ضمن تشکر و قدردانی از حمایت دولت محترم، استاندار و تقدیر از زحمات بی شائبه و تلاشهای مدیران و اعضای شورای شهر ادوار گذشته در راه اندازی پروژه ملی قطار شهری اظهار داشت: امروز به همت دولت محترم، شورای شهر و مدیریت شهری فاز یک خط ۲ قطار شهری کرج به طول حدود ۵٫۵ کیلومتر شامل ایستگاه ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی به صورت آزمایشی راه اندازی شد.
وی تاکید کرد: تکمیل این پروژه با کمک دولت نقش اساسی در روان سازی ترافیک استان البرز دارد.

***ایستگاه سه راه رجایی شهر به ایستگاه چهارراه طالقانی و گلشهر کرج متصل می شود

عمار ایزدیار سخنگو و نایب رییس شورای شهر کرج با اشاره به اینکه خرداد ماه سال آینده ایستگاه سه راه رجایی شهر به ایستگاه های چهارراه طالقانی و گلشهر کرج متصل می شود، گفت:اکنون ۲ پروژه زیست محیطی قطار شهری و بزرگراه شمالی کرج توسط مدیریت شهری و دولت در حال تکمیل و اجرا است که به سرانجام رسیدن کامل این پروژه ها نقش کلیدی در روان سازی ترافیک و کاهش آلودگی هوا در کرج دارد.
وی بیان کرد: گام بعدی اتصال ایستگاه چهارراه طالقانی به ایستگاه شهید سلطانی است که هدفگذاری شده و در دست اقدام است.
ایزدیار اذعان کرد: با روی کار آمدن شورای ششم انتظارات رنگ دیگری به خود گرفت و نمایندگان مردم در پارلمان شهری توسعه ناوگان عمومی را مورد تأکید قرار دادند.

***قطار شهری کرج در دوره ششم به عمل تبدیل شد

فاطمه منعمی دبیر شورای اسلامی شهر کرج یکی از نشانه های توسعه شهری داشتن مترو درون شهری عنوان کرد و یادآور شد:به طور کلی توسعه حمل و نقل عمومی در هر شهر در حوزه عملکرد شورای شهر و مدیریت شهری است .
وی تصریح کرد: پروژه قطار شهری کرج در ادوار گذشته آغاز و پس از گذشت سالها با تشکیل کارگروه و پی گیری شورای ششم در ایستگاه آن به بهره برداری رسید.
منعمی بیان کرد: البته در هر دوره ای توسط اعضای شورای شهر و مدیریت شهری زحماتی را متقبل شدند و دوره ششم شورای شهر نیز با تشکیل کارگروه و پی گیری توانستیم دو ایستگاه را به بهره برداری برسانیم.
وی خاطرنشان کرد: ساماندهی و توسعه حمل و نقل عمومی از مطالبات اصلی شهروندان است موضوعی که مدیریت شهری باید آن را رفع کند تا آرامش و حمل و نقل سریع در تردد برای شهروندان حاصل شود.

***کارگروه راهبری مترو در شورای ششم، روند تکمیل این پروژه را تسریع کرد

محمد اسدیان رییس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج ایجاد کارگروه راهبری مترو در شورای ششم، روند تکمیل این پروژه را در تسریع راه اندازی مترو مهم ارزیابی کرد و گفت:با روند افزایشی تورم، برای تکمیل ادامه پروژه به تزریق منابع بیشتر نیاز است که در این خصوص دولت باید حمایت کند.
وی اذعان کرد: شاید بهره برداری از ایستگاه ۴۵ متری گلشهر و چهارراه طالقانی نقش چندانی در حل مشکل ترافیک کرج نداشته باشد و مسافران بتوانند با تاکسی به راحتی در این مسیر تردد داشته باشند ولی هدف اصلی جلب حمایت برای افتتاح خط شهید سلطانی است که تا کنون هم ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
این مسئول بیان کرد: برنامه ریزی شده تا سال آینده اعتبار خوبی برای تکمیل ایستگاه شهید سلطانی تخصیص یابد تا بتوانیم تا پایان دوره ششم این یادگاری را برای شهروندان باقی بگذاریم.

***راه اندازی و توسعه قطار شهری لازمه کمک به بهبود شرایط زیست محیطی کرج است

سیدمجتبی اعتصامی رییس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به آلایندگی روز افزون این کلانشهر راه اندازی و توسعه قطار شهری را لازمه کمک به بهبود شرایط زیست محیطی کرج دانست و اظهارداشت: اگر در ادوار گذشته موضوع زیست محیطی کرج مورد توجه قرار می گرفت اکنون با مشکل حاد آلودگی هوا مواجه نبودیم .
وی تصریح کرد: توسعه راه های شهری کرج بدون در نظر گرفتن توسعه فرهنگ ترافیکی در بین مردم در سال های اخیر انجام شد و پروژه قطار شهری چندان مورد توجه قرار نگرفت .
اعتصامی اذعان کرد : امروز ترافیک سنگین در هسته مرکزی شهر کرج به معضل بزرگی تبدیل شده که امیدواریم با فعالیت رسمی قطار شهری این مشکل به حداقل برسد.

***رعایت اصول فنی در پروژه قطار شهری کرج موجب سرعت بخشی آن شده است

علی ذبیحی خزانه دار شورای اسلامی شهر کرج گفت: اتخاذ روش های جدید در اجرای پروژه قطار شهری موجب سرعت بخشی و رعایت اصول فنی و مهندسی در آن شد.
وی خاطرنشان کرد: در شورای پنجم و ششم کرج اقدامات موثری در نحوه خاکبرداری ، بتن ریزی و ستون گذاری مترو انجام شده که با فعالیت های قبل از آن متفاوت است.
ذبیحی از اختصاص اوراق مشارکت از طریق خزانه اوراق کشور برای تکمیل قطعه دوم خط ۲ قطار شهری کرج خبر داد و گفت: در کنار توسعه قطار شهری ، تکمیل بزرگراه شمالی کرج به عنوان یک اولویت دنبال می شود.

***هفت واگن جدید وارد قطار شهری کرج می شود

مسعود محمدی رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: تاکنون هفت واگن به داخل تونل خط ۲ قطارشهری این کلانشهر انتقال و فعال سازی شده است و به زودی هفت واگن دیگر تا سه ماه آینده پس از بازسازی به ناوگان قطار شهری کرج اضافه می شود.
وی اذعان کرد: امسال ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بازسازی و بهره برداری از قطار شهری کرج پیش بینی شد، افزود: در بودجه سال آینده با کمک دولت برای توسعه این مسیر حدود ۷۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

***تامین اعتبار ادامه مسیر و رام قطار شهری کرج با همت بالای دولت و مسئولین استانی صورت می گیرد

علیرضا رحیمی محمودآبادی رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرج گفت به همت اعضای محترم شورا، مدیریت شهری و حمایت استاندار محترم مترو کرج به صورت آزمایشی و غیر تجاری مسافر گیری شد.
وی گفت:با اذعان مدیرعامل و مشاورین فنی، برای راه اندازی آزمایشی و مسافر گیری غیر تجاری مترو کرج در طول دو ایستگاه آیت الله طالقانی و گلشهر انجام شد.
وی افزود:از گذشته نقدهایی به مترو کرج واردبود به طوری که اعلام افتتاح در اواخر شورای پنجم شده بود که با شروع دوره ششم شورای اسلامی شهر با تلاش و همیاری همکارانم در پارلمان و مدیریت شهری به جهت حفظ و صیانت و امنیت شهروندان-مسافرین- موضوع مورد واکاوی فنی قرار گرفت با توجه به کمبودهای منابع، مشکلات و معضلات پیمانکاری و … اصلاحات و تلاشهای شبانه روزی با برنامه زمانبندی مشخص صورت گرفت و به لطف خدا راه اندازی شد.
وی کمبود رام قطار را یکی از دغدغه مدیریت شهری عنوان کرد و افزود:در بهره برداری نهایی و ادامه مسیر تا میدان شهید سلطانی،قطار شهری با کمبود منابع مالی و واگن مواجه است که انتظار می رود دولت محترم طبق قانون به همکاری هر چه بیشتر با مدیریت شهری کرج این دغدغه را برطرف نماید.

***دغدغه اعضای شورا وضعیت پروژه قطار شهری کرج بود

مجتبی حاجی قاسمی عضو شورای اسلامی شهر کرج در یادداشتی نیز به بررسی رویکرد های فنی کارگروهی پروژه قطار شهری طی ۱۸ ماه گذشته را به رشته تحریر درآورد.
وی بیان کرد: در نیمه مرداد ۱۴۰۰ و آغاز شورای ششم یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که اغلب اعضای شورا در خصوص آن دغدغه داشتند وضعیت پروژه قطار شهری کرج بود.
وی بر لزوم استمرار پروژه قطار شهری تاکید و عنوان کرد: به تعبیر دیگر به نظر می‌رسد با در نظر گرفتن کلیه ملاحظات خصوصا رویکرد مالی و آینده‌نگر دیدگاه تعطیلی پروژه قطار شهری فاقد پشتوانه علمی و فنی است.
حاجی قاسمی گفت: از کلیه مسئولان کشوری، استانی و شهری که طی حدود دو دهه گذشته در این پروژه منشا اثر بوده‌اند تشکر کنم و امیدوارم در شرایط اقتصادی کنونی بتوانیم تا پایان دوره ششم پیشرفت مناسبی در این پروژه داشته باشیم که نتیجه آن در ترافیک شهر کرج ملموس باشد.

***شورای ششم در تلاش برای تقویت زیر ساخت های توسعه مترو و ناوگان عمومی است

حجت الاسلام علیرضا سعیدی رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی و هنری شورای اسلامی شهر کرج بر ضرورت بهبود کیفیت خدمات در کلانشهر کرج تاکید کرد و گفت: یکی از اقدامات جدی شورای ششم در کمترین زمان برای خدمات رسانی به مردم درحوزه قطارشهری است.
وی اظهارداشت: اگر مترو در گام بعدی به ایستگاه شهید سلطانی کرج برسد شاهد ،گشایش گره های ترافیکی در این شهر خواهیم بود.
وی بیان کرد: با تحقق این امکان مهم، مردم می‌توانند سهولت در تردد را حس کنند و بار بزرگی از ترافیک درون شهری کاهش می‌یابد.
عضو شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی مزایای زیادی دارد که کاهش تردد خودروهای تک سرنشین، کاهش ترافیک و آلودگی هوا بخشی از آن است.

***راه اندازی قطار شهری مرهون زحمات ادوار شورا، مدیران شهری سابق، تدبیر و اهتمام شورا و مدیریت شهری

جواد چپردار رییس کمیسیون محیط زیست ، خدمات شهر شورای اسلامی شهر کرج اذعان کرد: خدای را شاکریم که پس از سال ها تلاش در ادوار شورا، مدیریت های شهری و به اهتمام و تدبیر شورای ششم، مطالبهٔ مردم فهمیم کرج قطار شهری، از ۴۵ متری گلشهر به توقفگاه شهید آیت الله طالقانی و استمرار ریل کارآمدی، آن را به ایستگاه شهید سلطانی رسید.
️البته مسیر خدمات آغازین این ماراتن عمرانی با همهٔ فراز وی افزود: بی تردید حرکت قطار خدمت و کارآمدی در ایستگاه میانی، متوقف نمانده و در ادامه، به ایستگاه شهید سلطانی خواهد رسید.
چپردار تصریح کرد: اکنون، بعنوان خادم کوچک شهروندان نجیب و شریف کرج در شورای اسلامی شهر، ضمن تبریک پیشاپیش این افتتاح، بر خود فرض می دانم تا از خدمات سازندهٔ همه مدیران پیشکسوتِ ادوار و جاری، از ابتدا تا افتتاح قدردانی نمایم.

***سیاست های حوزه حمل و نقل کرج با نگاه پیاده محور اجرا شود

مریم قهرمانی صارم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی کلانشهر کرج با اشاره به مشکلات ترافیکی و زیست محیطی کرج گفت : سیاست های حوزه حمل و نقل عمومی این کلانشهر با نگاه ویژه و پیاده محوری دیده شود.
وی تاکید کرد:هرچند مترو برای کرج کارآمد نیست اما حوزه حمل و نقل عمومی نیازمند تامین سازوکار مناسب است.
وی با اشاره به تخصیص بودجه ناکافی به حوزه حمل و نقل شهری تصریح کرد: در بخش زیر ساخت های حمل ونقل کرج گلایه ها و دغدغه هایی وجود دارد که بر حق است .

گفتنی است بهره برداری از پروژه قطار شهری که آرزوی دیرینه مردم کلانشهر کرج بود می تواند توسعه جهشی در بخش های مختلف را برای استان البرز به همراه داشته باشد لذا مردم انتظار دارند مسوولان استانی و کشوری تلاش خود در به سرانجام رسیدن این پروژه را بیشتر کنند.

انتهای پیام

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


});