اجرای بهسازی و روکش 37 کیلومتر از راه‌های روستایی البرز

به گزارش تارا نیوز، گودرز محمودی با اعلام این مطلب اظهار داشت: طی سال جاری این اداره کل متعهد شد 37 کیلومتر از راه‌های روستایی استان را در قالب طرح ابرار و اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی، بهسازی کند که از این میزان 25 کیلومتر در طالقان، 10 کیلومتر در ساوجبلاغ و 2 کیلومتر در اشتهارد وجود دارد.

محمودی با اشاره به اینکه اولویت بندی بهسازی و روکش راه های روستایی بر اساس شاخص هایی مانند تعداد خانوار، دسترسی به چندین روستا، خالی نبودن روستا از سکنه در طول تمام فصول و … انجام می شود، افزود: در طالقان مسیر  جوستان – گته ده – گراب  حدود 18  کیلومتر است و از این  10 کیلومتر آن انجام شده که روستاهای  آنتنی، خجیره ،  دهدر و آسکان نیز از آن بهرمند هستند، مسیر  آنتنی-  انگه  700 متر  انجام شده و  آنتنی – اهوارک تا خوران نیز به طول 2/5 (دو و نیم) کیلومتر انجام شد و خوران به امیرنان 7 کیلومتر  در حال تعریض است.

این مدیر استانی ادامه داد: همچنین مسیر روستای اورازان  به طول 3 کیلومتر  با مشارکت مردمی زیر سازی  و قیرپاشی شده و توسط راهداری آسفالت شد و آسفالت امیرنان به کذلک به طول 2 کیلومتر در شهرستان طالقان تا دو هقته آتی آماده بهره برداری خواهد بود.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در راه های روستایی ساوجبلاغ گفت: تکمیل راه روستایی ولیان – اسکولدره – سپیدداران – سیرود به طول 5  کیلومتر مورد تعهد این اداره کل است که از این مسیر ولیان – اسکولدره به طول 2 کیلومتر در حال زیر سازی بوده و آسفالت آن نیز انجام خواهد شد و در مسیر روستایی بریانچال  نیز که مقرر است به طول 5 کیلومتر بهسازی انجام شود در حال مطالعه و برآورد است.

محمودی به عنوان اینکه در حوزه ساوجبلاغ محورهای کوشکذر و قاسم آباد نیز در مجموع به طول 5/5 کیلومتر از محل اعتبارات تملک دارایی روکش آسفالت شده است، تصریح کرد: بهسازی و روکش 2 کیلومتر راه روستایی مورد تعهد در روستای حسن آباد شهرستان اشتهارد نیز انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بهره مندی از راه مناسب و خدمات شایسته حق مردم و ساکنین عزیز روستاهاست، ابراز امیدواری کرد که با تخصیص اعتبارات مناسب و انجام حمایت های لازم تمامی روستاهای استان از راه مناسب و ایمن برخوردار شوند.

در استان البرز 927 کیلومتر راه روستایی وجود دارد که از این میزان 781 کیلومتر آن آسفالت و 145 کیلومتر آن شوسه است و از اواخر سال 98 نگهداری و توسعه راه های روستایی از اداره کل راه و شهرسازی منفک و  به اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای واگذار شد.

دیدگاهتان را بنویسید