×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۱۲ آذر , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Sunday, 3 December , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
هفت سال وقت برای رفع تحریم کافی است/به فکر خنثی‌سازی تحریم‌ها باشید
تارا نیوز

به گزارش تارا نیوز، آیت‌الله حسینی همدانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه هفدهم بهمن‌ماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) کرج، با اشاره به بیست و دوم بهمن‌ماه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سقوط نظام شاهنشاهی، بیان داشت: اتفاقاتی که در آن روزها می‌افتاد عبرت‌آموز بود و رهبری‌های حضرت امام رحمه‌الله علیه و اطاعت مردم در کمال وحدت و انسجام، به همراه حرکاتی نظیر مانور ۱۹ بهمن همافران نیروی هوائی در آن موقعیتِ حساس و بیعت با امام، نتیجه‌اش موفقیت و پیروزی انقلاب شد.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت شناخت وظیفه در زمان مناسب و مهم‌تر عمل به‌موقع به آن، به بیعت همافران با امام خمینی رحمه‌الله علیه در نوزدهم بهمن‌ماه سال ۱۳۵۷ اشاره کرد و گفت: بیعت همافران در آن مقطع کار بزرگ و به موقعی بود که انجام دادند و سرعت پیروزی انقلاب را بیشتر کرد.

امام‌جمعه کرج بابیان اینکه نباید نسبت به مسائل اطرافمان بی‌تفاوت باشیم و خیال کنیم آفتی به انقلاب و نظام وارد نمی‌شود، اظهار داشت: باید همیشه توجه داشته باشیم که این انقلاب دشمن ‌دارد و یا ممکن است دچار آفاتی مثل انحراف، عقب‌گرد، سکون و امثال‌ذلک شود پس لازم است به‌دقت رصد کنیم و راه‌های پیشگیری و اگر لازم باشد راه‌های علاج را به دست آوریم و عمل کنیم.

آیت‌الله حسینی همدانی یکی از مهم‌ترین آفات که امروز دشمن با انواع روش‌ها به دنبال آن است را تحریف همه‌جانبه انقلاب دانست و عنوان کرد: تحریف همه‌جانبه انقلاب در دستور کار دشمن است اما یکی از مهم‌ترین بخش‌ها، تحریفِ خود امام است چراکه منظومه فکری حضرت امام رحمه‌الله علیه است که مهندس و معمار انقلاب بود و راه رسیدن به اهداف بلند و ارزش‌های الهی نظیر عدالت، عزت ملت و پیشرفت را ترسیم می‌کند و اگر محور اصلی منحرف شود انقلاب از کار می‌افتد.

وی بابیان اینکه همه انقلاب را با امام می‌شناسند و دشمنان گاهی روشن و صریح، اما بیشتر با کنایه و غیرصریح ایشان را در اذهان موردحمله قرار می‌دهند، گفت: رهبر معظم انقلاب دربیانی می‌فرمایند: «امروز همه افراد «چه کسانى که بیاناتشان در حوزه‌های وسیع کاربرد دارد، چه کسانى که در حوزه‌های کوچک‌تر سخنانشان مؤثر واقع می‌شود، مثل مدرسه و کلاس و دانشگاه و محیط‌های کارگرى و غیره» مسئول‌اند و اگر دیدند حقایق و محکمات اسلام و انقلاب مورد تحریف قرار می‌گیرد، وظیفه‌دارند تبیین کنند، نباید سکوت کنند. امام به این نکته بسیار توجه می‌کرد و این‌یکی از چیزهایى است که راز استحکام و ماندگارى و پایدارى نظام در آن مندرج است».

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه اگر سی سال گذشته را بررسی کنیم می‌بینیم «سیره شخصی امام» بیشتر موردتوجه تحریف بوده است، عنوان کرد: امام شخصی قاطع بود که در بیاناتشان هم فرموده بودند که باکسی عقد اخوت نبسته‌اند و سابقه آشنایی و فامیلی و امثال این‌ها هم در امام تأثیری نداشت، آنچه مصلحت نظام بود را در نظر می‌گرفت و اگر از کسی تعریف می‌کرد بر اساس اعتقاد او به‌نظام بود و همیشه می‌فرمود: «میزان حال فعلی افراد است»؛ یعنی ممکن است در مقطعی خوب بوده خدماتی هم انجام داده اما امروز و در این مقطع باید دید چه‌کاره است و لذا اگر به همین کلام امام توجه شود خیلی از مشکلات حل می‌شود.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه بابیان اینکه کسی که از مبانی انقلاب برگشته ولو خودش در آن نقش داشته، موردقبول نیست؛ خاطرنشان ساخت: رفتار امام باکسانی که با انقلاب زاویه پیدا کردند کاملاً روشن است و نهضت آزادی، آقای منتظری و مسئله باند سید مهدی هاشمی و قبل از انقلاب مجاهدین خلق و جبهه ملی و موارد دیگر کاملاً گویای این مطلب است و لذا روی این شخصیت امام کار می‌کنند تا وجهه دیگری بسازند.

وی در بخش دیگری «اندیشه سیاسی امام» را دومین هدف دشمنان در تحریف برشمرد و گفت: امام رحمه‌الله علیه تربیت‌شده مکتب ثقلین است و با توجه به جامعیت اسلام ایران و جهان اسلام و مستضعفین جهان را مورد خطاب قرار می‌داد و در برخورد با جهان خواران همیشه طلبکار بود و هرگز روحیه‌ی تعاملی نداشت و می‌فرمود؛ جهان خواران در هیچ شرایطی موجودیت و ماهیت انقلاب را به رسمیت نمی‌شناسند و دربیانی می‌فرمایند: «ما چه بخواهیم و چه نخواهیم استکبار و جهان خواران در تعقیب ما خواهند بود تا حیثیت مکتبی ما را لکه‌دار نمایند».

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در ادامه بابیان اینکه عده‌ای همین سیره و اندیشه سیاسی امام را تحریف می‌کنند، گفت: عده‌ای می‌گویند بعضی دیدگاه‌های امام جنگ با دنیاست و ما باید با دنیا تعامل داشته باشیم وعده‌ی دیگر خود را استاد گفتگو با دنیا می‌دانند و دیگران را نابلد و می‌گویند امام عامل تنش با دنیای غرب است و ما تا قبل از آن مشکلی با غرب نداشتیم.

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه با اشاره به بیانی از بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی در رابطه با غرب، یادآور شد: امام در زمان حیات خودشان به این مطلب جواب داده‌اند که: «آنان که بر این باورند که ما خامی کرده‌ایم و جمهوری اسلامی سبب دشمنی‌ها شده و موجب گردیده است ایران از چشم شرق و غرب بیفتد خوب است به این سؤال پاسخ دهند که کشورهای جهان سوم خصوصاً ملت ایران کی نزد غربی‌ها و شرقی‌ها محترم بوده است که ما امروز آن را بی‌اعتبار کرده‌ایم».

وی بابیان اینکه غربی‌ها در اوج زمان احترامشان به ما، قانون کاپیتولاسیون را اجرا می‌کردند، اظهار داشت: در زمان شاه، ایران حیات خلوت امریکا بود و دولت ایران همان نقشی را داشت که امروز عربستان نسبت به امریکا دارد؛ منابع و معادن و نفت و اموالش را به کمترین قیمت می‌گرفتند و بعد با منت به‌جای پول، اسلحه می‌دادند که برود با همسایه‌ها مانند جریان جنگ ظفار بجنگد.

خطیب نماز جمعه کرج در ادامه بابیان اینکه امروز آمریکا عربستان را گاو شیرده می‌داند، گفت: امروز آمریکا نفت عربستان را می‌گیرد و به‌جای پول به چند برابر قیمت سلاح و آموزش می‌دهد و تشویق می‌کند تا با این‌ سلاح‌ها مسلمان‌های کشور همسایه‌اش را بکشد که متأسفانه یمن مظلوم الآن دچار همین توطئه است.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش دیگری بابیان اینکه در اندیشه سیاسی امام، رفاه با ارزش‌گرایی همراه است، تصریح کرد: امام دین را یک امر زینتی در زندگی افراد نمی‌دید و دموکراسی را هم در محدوده دین تعریف می‌کردند و لذا اگر از حکومت سخن می‌گفتند فقط رفاه و امنیت را نمی‌دیدند، بلکه حکومت را در همه جنبه‌ها و ابعادِ فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی جامعه مسئول می‌دانستند؛ اما امروز عده‌ای رفاه را جدا از ارزش‌گرایی می‌بینند و می‌گویند باید رفاه را به دست آورد ولو با تعامل باکسانی که در گفتمان امام جهان خوار هستند و این می‌شود تحریف و انحراف و جالب است که این افراد خود را خیلی نزدیک به امام و خط امام می‌دانند.

وی در ادامه بابیان اینکه القا تفاوت بین آنچه امام فرمودند و آنچه عمل کردند یکی دیگر از کارهای دشمن در مسیر تحریف است، گفت: شما سرتاسر صحیفه امام رحمه‌الله علیه را بگردید و هر چه مکتوب و فیلم و صدا از ایشان هست را ببینید و گوش دهید یک کلمه مثبت راجع به آمریکا نخواهید دید؛ اما همین ویژگی کاملاً بارز امام را هم جور دیگری القاء می‌کنند و دیدید از امام خاطره نقل کردند که امام موافقت کرده‌اند برعلیه شوروی و آمریکا شعار مرگ داده نشود اما امام دربیانی دارند که: «کسی گمان نکند ما راه سازش با جهان خواران را نمی‌دانیم، اما هیهات که خادمان اسلام و سیراب شدگان کوثر جان‌سوز عاشورا به ملت خود خیانت کنند و تن به مرگ ذلت‌بار بدهند».

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز در ادامه خاطرنشان ساخت: ما پیرو خط امام و تربیت‌شده همین مکتبیم و در این وعده‌گاه و قرارگاه بصیرت و ایمان در این ایام مبارک و میمون با امام شهیدان تجدیدعهد و پیمان می‌کنیم که تازنده‌ایم دست از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب بر نخواهیم داشت.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه اگر از چهارچوب‌های انقلاب پاسداری و صیانت نشود و اصول و محکمات اندیشه امام به نسل بعد منتقل نشود دچار خسارت جبران‌ناپذیر خواهیم شد، گفت: باید همیشه از جامعیت منظومه فکری امام گفت چراکه امام جمهوری اسلامی را منهای محتوای آن‌که انقلاب اسلامی و اسلام است، خطرناک می‌دانست و می‌فرمود نباید به جمهوری اسلامی اسمی دل‌خوش کرد.

وی با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد کسانی که با مبانی انقلاب و فکر امام فاصله‌دارند مسئولیت داشته باشند؛ بیان داشت: اندیشه امام را باید به‌عنوان شاقول نگه داشت و هر کارگزار و مسئولی که با آن تراز نیست کنار گذاشت، مدیرانی که ثروت‌اندوزی، قدرت‌طلبی و غرب دوستی دارند باعث استحاله نظام هستند و چاره کار را آقا فرمودند که با انتخاب دولتِ جوانِ حزب‌اللهی و تغییر کارگزاران مسیر تصحیح خواهد شد که اگر خدا بخواهد شاخص‌های چنین دولتی را در فرصت‌های پیش رو بیان خواهم کرد.

رئیس ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان البرز در بخش دیگری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار تصویری با مداحان و شاعران و تأکید ایشان بر ازدواج و تکثیر نسل، گفت: خانواده‌ها از سخت‌گیری‌های بی‌مورد و سنگ‌اندازی در مسیر ازدواج بپرهیزند که نزد خدا عذری نخواهند داشت و لذا نکته‌ای امام تقریباً به این مضمون یاد ما داد که اگر دیدید چیزی دشمن را خوشحال و عصبانی می‌کند باید ضدش عمل کرد که امروز دشمن از پیر شدن ما خوشحال است و وقتی از تکثیر نسل حرف می‌زنیم ایادی خناس داخلی و خارجی شروع می‌کنند به گربه رقصاندن و باب میل ارباب سخن گفتن.

آیت‌الله حسینی همدانی در خاتمه تصریح کرد: مطلب مهم دیگرِ بیان ایشان، حفظ ادب اسلامی و جمع شدن بدزبانی در جامعه بود که باید نصب العین همه قرار گیرد و به‌جای بدزبانی و بداخلاقی همه به فکر خنثی‌سازی تحریم‌ها باشیم. خوب وقتی ما می‌توانیم با خنثی‌سازی تحریم‌ها در بخش دفاعی و موشکی چنان شکوهی برای خود درست کنیم آیا نمی‌توانیم در بخش تحریم اقتصادی چنین حرکتی را داشته باشیم. هفت سال وقت برای رفع تحریم، کافی است به فکر خنثی‌سازی تحریم‌ها باشید.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.