×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش خبرنگار تارا نیوز، نور محمد فردی شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ‌تعداد ٣٧٠ نفر داوطلب در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان ثبت نام کردند و از مجموع این تعداد ۳۱۹ نفر داوطلب حوزه انتخابیه شهرستان کرج، فردیس، اشتهارد بوده با (۸۶) درصد و ۵۱ نفر مربوط به حوزه انتخابیه فرمانداری ساوجبلاغ، نظر آباد و طالقان با (۱۴) درصد بوده اند.

وی افزود: از این تعداد مجموع ۲۹ نفر در وزارت کشور ثبت نام کرده اند .
فردی با اعلام اینکه ا از مجموع ۳۷۰ نفر ثبت نامی ۷۳ نفر زن و ۲۹۷ نفر از مرد ثبت کرده اند، ‌گفت: از این تعداد ۳۱ نفر فرهنگی ، ۱۴۳ نفر کارمند ، ۳۷ نفر استاد، چهار نفر روحانی ، ۳۰ بازنشسته ، ۹ نفر بیکار ، ۷۳ نفر ایثار گر و سایر مشاغل بوده اند .

رییس ستاد انتخابات استان البرز خاطرنشان کرد: بیشترین فراوانی گروه سنی بین سنین ۳۶ تا ۴۰ سال بوده است.
وی ادامه داد: از بین ثبت نام کنندگان هشت نفر سابقه نمایندگی ، ۵۷ نفر سابقه داوطلبی و ۳۲۰ نفر افرادی بودند که قبلا سابقه ثبت نام و داوطلبی مجلس نداشتند.

فردی بیان کرد: در مرکز انتخابیه کرج( شامل شهرستان های کرج، فردیس و اشتهارد ) هر ۱۶۰ نفر برای یک کرسی رقابت می کنند و در مرکز انتخابیه ساوجبلاغ شامل (شهرستان های ساوجبلاغ ، نظر آباد و طالقان ) ۵۱ نفر برای یک کرسی با هم رقابت می کنند که این مرکز انتخابیه معادل نرم کشوری است و در مجموع در استان ۱۲۳ نفر برای یک کرسی رقابت می کنند و این در حال است که در سطح کشور ۵۳ نفر برای یک کرسی رقابت می کنند.

فردی ادامه داد: میزان استقبال برای انتخابات مجلس شورای اسلامی دراین دوره نسبت به دوره قبل در سال ۹۴ براساس آخرین آمار ۳۲ درصد افزایش داشته است.
‌وی در پایان گفت: ستاد انتخابات ۱۲ جلسه با ۷۰ مصوبه داشته که ۳ جلسه از ‌‌آنان با حضور هیات نظارت برگزار شده است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true