×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۳ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش خبرنگار تارا نیوز ، لیلا صوفی زاده نائب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال کشورعصر شنبه در جریان دومین المپیاد فوتبال استعدادهای برتر کشور ویژه دختران و اشاره کرد و گفت:این اقدام‌ تصویب برگزاری المپیاد ویژه استعدادهای برتر ورزشی ملی در سطح رشته های مختلف در سراسر کشور بوده است.

وی افزود: جای برگزاری چنین المپیاد های ورزشی در سطح ملی در بسیاری از رشته های ورزشی خالی بود از اینرو به همت وزارت ورزش و جوانان و سایر فدراسیون ها اکنون دومین المپیاد فوتبال استعدادهای برتر کشور در البرز در حال برگزاری است.
صوفی زاده با بیان اینکه دراین المپیاد تعداد زیادی از دختران و پسران با استعداد شناسایی شده برای آینده ورزش کشور سرمایه گذاری می شود، گفت: در این راستا به استعدادهای ورزشی سراسر کشور، داوران و مربیان فرصتی برای محک زدن داده می شود و بهترین ها در این المپیادها برای تیم های ملی و آینده ورزش کشور شناسایی می شوند.

نائب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال کشور در خصوص اقداماتی که برای ورود بانوان به درون ورزشگاه های کشور دنبال شده است، تاکید کرد: برنامه ریزی هایی انجام شده و در دست انجام است که امید است به نتیجه برسد.

صوفی زاده با بیان اینکه بصورت واحد همه عنوان کرده اند که بسترهای لازم برای ورود بانوان در ورزشگاه ها فراهم نبوده است اما اکنون این بسترها در حال انجام است، افزود: قول هایی داده شده است که در بازی های آتی این اتفاق عملیاتی شود.
وی تاکید کرد: جای بانوان در ورزشگاه ها خالی است و با حضور آنها اعتباری به فضای استادیوم ها داده می شود، فضای استادیوم ها کاملا فرهنگی و سالم است و حضور بانوان زینت بخش این فضا است.

صوفی زاده با اشاره به اینکه نسبت به سالهای قبل اتفاقات بسیار خوبی در خصوص حضور بانوان در حوزه های مرتبط به ورزش داشته ایم،خاطرنشان کرد: در فضاهای مختلف از جمله سالن های ورزشی و استادیوم ها حضور پررنگ تماشاگران را شاهد هستیم.

نائب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال کشور با تاکید بر اینکه رسانه ملی ما در زمینه انعکاس اخبار ورزشی بانوان یک مقدار دیر عمل کرده اند، گفت: امیدواریم فضای پخش روی سکو رفتن دختران قهرمان رشته های ورزشی کشورمان در مسابقات آسیایی و رقابت های جهانی را از رسانه ملی بخوبی شاهد باشیم.
وی افزود: امیدواریم روزی برسد که همه خانواده ها در پای تلویزیون بنشینند و رقابت های فرزندان دختر خود در اقصی نقاط کشور را بصورت زنده تماشا کنند.

صوفی زاده در خصوص پرداخت جوائز به بانوان مدال آوران رشته های ورزشی و تجلیل شایسته از آنها تصریح کرد: در پرداخت این پاداش های ورزشی بخشی توسط وزارت ورزش و از بودجه فدراسیون ها تامین می شود.

وی با اعلام اینکه برای بانوان قهرمان فوتسالیست کشورمان در اردیبهشت ماه سال گذشته و همزمان با تجلیل از قهرمانان سال ۹۶ پاداش ها اختصاص یافته است، گفت:، در این میان پاداشی که باید توسط فدراسیون ها مانند فوتبال پرداخت شود به دلیل بحث نبود اعتبارات در فدراسیون ها با تاخیر صورت می گیرد.

نائب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال کشور خاطرنشان کرد: پاداش بانوان قهرمانان ورزشی از جمله فوتبال ساحلی که رتبه جهانی کسب کرده بودند هنوز پرداخت نشده است، امید است این گره هر چه زودتر گشوده شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص اینکه آیا می توانیم شاهد حضور بانوان ایرانی در استادیوم ها و در جریان مسابقات لیگ برتر فوتبال پیش رو باشیم،گفت: این بستگی به سیاست گذاری ها دارد و امید است این اتفاق را شاهد باشیم چراکه بیشتر باشگاه ها بسوی حرفه ای شدن گام برداشته اند و باید در راه حرفه ای شدن برای حضور بانوان در ورزشگاه ها فرصت های لازم را مهیا کنند.

صوفی زاده در مورد اختصاص زمان های ورزشی بیشتر برای ورزش بانوان شاغل و کادر اداری ارگان های کشورگفت: این سیاست گذاری به وزارت ورزش و جوانان باز می گردد، در این قالب تصویب بخشنامه ای برای فعالیت ۴ ساعته بانوان ادارات در روز و در قالب انجام ماموریت های ورزشی و پرداختن به وضعیت سلامت آنها قرار شده بود که عملیاتی شود.

نائب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال کشور در پایان گفت:متاسفانه مصوبه وزارت ورزش در خصوص ورزش روزانه بانوان شاغل ادارات بصورت سلیقه ای توسط دستگاه ها اجرایی انجام شده است و باید بصورت جدی مورد توجه واقع شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true