×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۴ اسفند - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش تارانیوز: افسون تیزویر پیش از ظهر چهارشنبه در نشستی خبری که در خصوص اقدامات انجام شده در بسیج ملی تغذیه با شعار «ترویج الگوی غذایی سالم با جایگزین‌های غذایی سالم»، با بیان اینکه شرط اصلی سالم زیستن، داشتن تغذیه صحیح است، گفت: بایستی با آموزش های لازم در زمینه اصلاح شیوه زندگی در زمینه تغذیه و ترویج الگوی غذایی صحیح اولین اقدام در راستای پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیرباشد.

وی از برگزاری دهمین بسیج ملی تغذیه خبر داد وگفت: این بسیج با هدف آگاهی سازی و اطلاع رسانی به مردم و آشنا کردن آنان با جانشین های غذایی برگزار می شود. به صورت مرتب اطلاعاتی از وضعیت سلامت استان البرز و ناامنی غذایی در جامعه از طریق پرسشنامه هایی که توسط کارشناسان تغذیه تکمیل می شود به دست می آید.

وی افزود: به این منظور آموزش اولیه شیوه تغذیه سالم در مدارس باید در الویت باشد و رسانه ها نیز در امر اطلاع رسانی برای عموم مردم نیز ما را یاری کنند.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه مردم در حوزه سلامت باید مطالبه گر باشند، گفت: خوشبختانه ۱۵ استاندارد غذایی در سال ۹۴ بازنگری شد همچنین شماره ۱۹۰ در اختیار مردم است، تا  مردم با تماس‌های خود ما را در ارائه هر چه بهتر خدمات در حوزه سلامت به ویژه سلامت غذایی یاری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بوفه‌های مدارس که نامشان به «پایگاه‌های تغذیه سالم» تغییر کرده است، اشاره کرد و گفت: یکی از چالش‌های ما در حوزه علوم پزشکی همین بوفه‌ها است که خوشبختانه آموزش و پرورش را متقاعد کرده ایم در مدارس تغذیه سالم به دانش آموزان ارائه شود.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در ادامه با تاکید بر اینکه هزار و ۳۰۰ کودک با سو ء تغذیه تحت پوشش علوم پزشکی استان قرار دارند، گفت: با کمیته امداد همکاری‌های لازم در این خصوص انجام شده است، ۲۰۰ مادر شیرده نیز تحت پوشش قرار گرفته اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر وجود کیک های آلوده در کشور گفت: خوشبختانه واحدهای تولیدی در استان همچنین واحدهای فروش و توزیع مورد بازدید قرار گرفت و محصولاتی چون کیک با درجه حرارت بالا تولید می‌شود و امکان قرار گرفتن قرص در مراحل تولید وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه قرص‌های کشف شده در کیک‌های آلوده خطرناک نبوده اند، گفت: این مسئله به نظر می‌رسد برای تشویش اذهان عمومی انجام شده است و خوشبختانه مواردی وخیمی در استان گزارش نشده و مباحث دیگر نیز به دستگاه‌های امنیتی سپرده شده و جای نگرانی نیست

قاسمی  با تاکید بر اینکه خوشبختانه به شیر و لبنیات ویتامین D اضافه می‌شود و مقرر است به آرد نیز اضافه شود، گفت: متاسفانه در حوزه تبلیغات غذایی با چالش‌های زیادی مواجه هستیم، برای مثال با تبلیغات محصولاتی چون پفک و چیپس مواجه ایم که مردم باید دقت لازم را داشته باشند.

قاسمی با اشاره به مشکلات اقتصادی که دسترسی به غذای سالم را کمترکرده است، گفت: این نا امنی غذایی بسیار نگران کننده است و کودکان و مادران شیرده و سالمندان در نا امنی غذایی بسیار آسیب پذیر هستند.

وی ادامه داد: با آموزش می توان تا حدودی کمبودها را جبران کنند و هدف اصلی بسیج تغذیه هم در این بود که برای جانشین مواد غذایی پروتئینی چون گوشت جانشین های پروتئین معرفی شود به طور مثال تخم مرغ از لحاظ کیفیت پروتئینی از گوشت نیز بالاتر است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تارا نیوز مبنی بر اینکه نظارت معاونت بهداشت در خصوص مراکزتهیه و توزیع فست فودها در حاشیه خیابان ها که در حال گسترش است به چه صورت است، گفت:مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی اعم از اغذیه فروشی ها و ساندویچ فروش ها تحت نظارت کامل قرار دارند چراکه آمار بالایی از کشف و معدوم کردن مواد غذایی آلوده در برخی از این مراکز داشته ایم

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به اینکه مردم نیز نبایستی ازاغذیه فروشی های کنار خیابان ها مواد غذایی تهیه کنند، گفت: گشت های شبانه ماموران معاونت بهداشت با همکاری شهردای اقدام به جمع آوری این اغذیه فروش ها کرده است .

وی یادآور شد: خودروهای اغذیه فروش های سیار در سطح شهرهم از مراکز بهداشت مجوز دارند.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز تنها عقب افتادگی ذهنی که در دنیا قابل پیشگیری است بیماری های ناشی از کمبود ید هستند اما به دلیل فقیر بودن خاک کشور از نظر ید مجبور به غنی سازی موادغذایی هستیم. حدود ۳۰ سال است که این اقدام در کشور انجام می شود. در گذشته ۶۸ درصد افراد جامعه مبتلا به گواتر بودند اما اکنون این آمار به کمتر از پنج درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه کمبود ید شدید در استان البرز نداریم، تصریح کرد: در غذاهای تولید شده در کشور ید وجود ندارد. بهترین ماده غذایی که می توان در غنی سازی از آن استفاده کرد و در دسترس تمام افراد جامعه قرار دارد نمک است.

قاسمی با تاکید بر اینکه  محصولی که تحت عنوان نمک دریا با قیمت های گزاف در بازار به فروش می رسد مناسب خوردن نیست، گفت: در آزمایشات انجام شده فلزات سنگینی در این نمک ها یافت شده است.

وی در پایان گفت: گروهی از مردم استفاده از نمک دریا را رواج می دهند که شاید صرفه اقتصادی برای آن ها داشته باشد. در چنین شرایطی فرهنگسازی و آموزش تنها اقدامی است که می توان انجام داد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true