×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۴ اسفند - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش تارا نیوز، علیرضا فتاح پور مدیر بهزیستی کرج در حاشیه مراسم شیر خوارگان حسینی که ظهر شنبه در شیرخوارگاه امام علی (ع) تحت پوشش بهزیستی کرج برگزار شد، اظهار کرد:کودکان بی سرپرست، قربانیان خشونت های جامعه ای هستند که آنها را از داشتن خانواده محروم ساخته، و دست نامهربان روزگار بر سر این کودکان کوچک سنگینی کرده است.

وی افزود:این کودکان به دلایل مختلفی از جمله فوت والدین، طلاق والدین، عدم وجود کسانی که سرپرستی آنان را به عهده بگیرند و… فاقد سرپرست می باشند.
مدیر بهزیستی کرج با بیان اینکه متاسفانه این کودکان باید از کودکی غم تنهایی و سختی روزگار را تحمل کنند، گفت: اینجاست که سازمان بهزیستی تلاش می کند هر چند در حد بضاعت و توان خود برای رفاه و کاهش غم تنهایی این کودکان گام بردارد.

فتاح پور در باره نیاز اساسی این کودکان تصریح کرد :باتوجه به پیچیده شدن زندگی و بیشتر شدن آسیب های اجتماعی و … نیاز به محیطی می باشد که بتواند به این کودکان احساس امنیت داده و کمبودهایشان را جبران کند.

این مقام مسئول در ادامه افزود :کودکانی که در محیط خانواده تربیت نمی شوند، دچار کمبودهای عاطفی می شوند و دقت و توجه زیادی می طلبد تا از نداشتن اعتماد به نفس و به وجود آمدن حقارت در آنها جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: کودکانی که از نعمت داشتن خانواده محرومند دچار صدمات روحی شخصیت خود می شوند که تاثیر مستقیم در مهارت اجتماعی آنها در آینده می گذارد، پس تحقیقات انجام شده بار مسولیت در مراقبت از این کودکان سنگین تر خواهد کرد زیرا نبود محیط گرم خانواده شرایط رشد روحی و عاطفی کودکان را دشوار تر می کند.
فتاح پور با اشاره به اینکه کودکان بی سرپرست یا بد سرپرست که در محیط های نامناسب و دور از احساسات عاطفی بین اعضا حضور دارند، قادر به برقراری ارتباط صحیح و مناسب نمی باشند، افزود: این امر باعث می شود فرد در بین دیگران احساس راحتی در برقراری تعاملات اجتماعی نداشته باشد ومشکلات کودکان در مهارت های اجتماعی غالبا به این دلیل ایجاد می شود که کودکان نمی دانند در موقعیت های اجتماعی مختلف چگونه رفتار کنند.
وی ادامه داد: به همین دلیل این روش، مستلزم آموزش مستقیم مهارت های اجتماعی است. لذا رشد و پرورش شخصیت آنان نیازمند تلاش و فداکاری پرسنل زحمتکش بهزیستی است که همانند مادرانی مهربان همیشه در کنار این کودکان هستند.

عکس: شاهین نجاتی

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true