×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۳ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش خبرنگار تارا نیوز، علیرضا فتاح پور مدیر بهزیستی شهرستان کرج عصردوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل شیرخوارگاه امام علی (ع) برگزار شد با بیان اینکه بهزیستی از زمان قبل تولد تا هنگام  مرگ و میر همراه مردم است، گفت: بهزیستی ۸ مرکز دولتی دارد و یکی از مراکزی که زیر نظر مجموعه بهزیستی کرج  است مرکز مهم کهریزک است که  با۶۰۰ نفر پرسنل دارد در حال فعالیت است.

وی افزود: : وظایف و اقدامات که بهزیستی دارد در قیاس با سایر ارگان ها وسیع تر است ولی اعتبار کافی در اختیار نداریم چراکه البرز استانی مهاجرپذیراست و با سرازیر شده مهاجرین از استان های دیگر با این اعتبار کم پاسخگو این جمعیت نخواهیم بود.

فتاح پوربا بیان اینکه مجموعه بهزیستی کرج در زمینه های مختلفی از جمله آزمایش ژنتیک، تست های غربالگری  و یا آموزش ها در سطح مهدهای کودک فعالیت دارد، گفت: شیرخوارگاه امام علی (ع) تنها شیرخوارگاه دولتی استان البرز است و هزینه های این شیرخوارگاه توسط خیرین تامین می شود.

مدیر بهزیستی شهرستان کرج با اعلام اینکه۲۳ هزار نفر معلول در کرج داریم، در بحث توانخبشی نیز روزانه ۱۰ تا ۱۴ پرونده جدید تشکیل می شود، گفت: هفت مرکز ذهنی با  ۲۱۷ پرسنل در شهرستان کرج فعال است، ظرفیت نگهداری این مراکز ۷۵۰ نفر است.

وی ادامه داد: ۱۷ مرکز روزانه نیز در کرج وجود دارند که دارای ۱۸۴ نفر پرسنل و ظرفیت نگهداری یک هزار و ۵۰۰ نفر هستند.

مدیر بهزیستی شهر کرج به وجود ۱۳ مرکز اعصاب و روان در  در کرج اشاره کرد و گفت: این مراکز با ۱۷۵ نفر پرسنل فعال هستند وظرفیت نگهداری بالغ بر ۸۰۰ نفر را دارند.

فتاح پور اضافه کرد: ۱۳ مرکز نگهداری سالمندان نیز تحت پوشش داریم که ۵۳۰ نفر پرسنل در این مراکز فعالیت دارند، ظرفیت نگهداری آنها نیز بالغ بر یکهزار نفر است.

این مقام مسئول به کودکان بدسرپرست و بی سرپرست که در ۱۳ مرکز خصوصی زیر نظر بهزیستی کرج نگهداری می شوند نیز اشاره کرد و گفت:  این کودکان ۲۷۰ نفر هستند که هزینه های آنها توسط خود این مراکز است در کنار آن بصورت ماهیانه و به ازای نگهداری هر کودک ۳۷۵ هزار تومان از سوی بهزیستی به این مراکز یارانه نیزپرداخت می شود.

وی با اشاره به وجود یک مرکز خصوصی نگهداری کودکان کار و خیابان در کمالشهر کرج  گفت: دو مرکز روزانه نیز در این راستا فعالیت دارند که در این مراکز خدماتی مانند آموزش، مددکاری، روانشناسی، خدمات تحصیلی و  بیمه در کنار کمک های نقدی و غیرنقدی به کودکان کار و خیابان ارائه می شود.

مدیر بهزیستی شهرستان کرج خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ ۴۰۳ میلیون تومان یارانه نگهداری به مراکز حمایتی کودکان کار و خیابان شهرستان کرج اعطا شده است.

وی با اشاره به کمک بهزیستی شهرستان کرج به کودکانی که در خانواده های با توان مالی پایین زندگی می کنند، افزود: در این خصوص۳۱۳ کودک امدادبگیر را تحت پوشش قرار داده ایم وحدود ۸ کودک نیز در نوبت هستند.

فتاح پوردرخصوص حمایت هایی که از زنان سرپرست خانوار دارند، افزود: در این قالب به  یک هزار و ۱۰۰ خانواده خدمات رسانی می شود، بیش از ۳۰ هزار نفر بهبودیافته نیز در کرج وجود دارد.

مدیر بهزیستی شهرستان کرج در ادامه گفت:در هفته بهزیستی ۷۵ واحد مسکونی برای معلولان و زنان سرپرست خانوار افتتاح شد، در این راستا سال گذشته نیز خیرین برای بحث مسکن ۱۱۴ میلیون تومان کمک کردند و ۲۰۲ میلیون تومان نیز از منابع دولتی تخصیص اعتبار داشتیم.

وی در مورد حمایت های از مددجویان بهزیستی شهرستان در سال جاری و در زمینه کمک به تامین مسکن آنها گفت: خیرین امسال نیز ۲۳ میلیون تومان کمک کردند و ۲۹۸ میلیون تومان نیز اعتبارات دولتی مسکن و خرید ابلاغ و تخصیص داده شد‌.

وی در بخش دیگری از سخنانش به پشتیبانی از دانشجویان مددجوی تحت پوشش بهزیستی شهرستان کرج اشاره کرد و گفت: امسال ۱۲۱ دانشجوی معلول داریم که هزینه هشت ترم تحصیل این دانشجویان در دوره کارشناسی پرداخت می شود.

مدیر بهزیستی شهر کرج به گران شدن دارو و برخی اقلام مورد نیاز مددجویان تحت پوشش بهزیستی از جمله پوشک  اشاره داشت و افزود:سال گذشته قرصی که یک مددجوی اعصاب و روان با ۲۰ هزار تومان خریداری می‌کرد امسال  باید بیش از ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کند.

فتاح پور در بخشی دیگری از سخنانش به خدمات اورژانس اجتماعی  اشاره کرد و گفت: این اورژانس است ااقدامات تخصصی در قالب خدمات اجتماعی انجام می دهد و برای پیگیری ممشکلات اجتماعی به سامانه ۱۲۳ اعلام  می شود تا تیم مربوطه شامل روانشناس، مددکار و کارشناس حقوقی پیگیری های لازم را انجام دهند.

مدیر بهزیستی شهرستان کرج  در پایان گفت: از جمله اقدامات اورژانس اجتماعی در زمینه هایی مانند پیگیری خودکشی، همسر آزاری، سالمند آزاری و ساماندهی دختران آسیب دیده و فراری است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true