×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

تازه‌ترین خبرها

افزونه جلالی را نصب کنید.
شهرداری کرج ملزم به استفاده از دیوارهای بتنی با طراحی جدید شد

به گزارش تارا نیوز، رحیم خستو عصر امروز طی سخنانی در دویست و نوزدهمین جلسه رسمی شورای شهر کرج با اشاره به تصویب مصوبه شانزدهمینصورتجلسه کمیسیون هنر و ارتباطات در خصوص دیوارهای بتنی اظهار داشت: معضل دیوارهای بتنی و استفاده بی رویه و نامناسب از دیوارها یا پنلهای بتنی در کمیسیون هنر و ارتباطات مورد بررسی قرار گرفت که اهم مشکلات ناشی از این دیوارها شامل: خشونت بصری و فقدان زیبایی، قطع ارتباط بصری درونی و بیرونی دیوار و آسیب‌های ناشی از آن، عدم سازگاری با محیط، اقلیم و فرهنگ شهر و بی‌توجهی به پیامدهای اجتماعی و فرهنگی تخریب باغها و زمینهای کشاورزی می شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به اینکه بر اساس معضلات فوق تصمیمات زیر به اتفاق آراء به تصویب رسید، افزود: معاونت شهرسازی طی ۲۰ روز بعد از تصویب در صحن ضوابط و آیین نامه اجرایی را تدوین نماید تا از هرگونه اعمال سلیقه توسط معاونت های مختلف و سازمان و مناطق پرهیز گردد و همچنین ضمن احترام به سلیقه شهروندان درخصوص دیوار کشی، طراح هایی را به شهروندان پیشنهاد دهد.

خستو تاکید کرد: هرگونه اقدام در خصوص سازه ها اعم از دیوار و بنا توسط کلیه معاونت‌ها و مناطق و سازمان‌ها منوط به اخذ مجوز از معاونت شهرسازی باشد و چارچوب کلی مقررات رعایت گردد.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج بر رعایت و مقید بودن به صدور مجوز صرفاً نرده جهت دیوار باغ ها تاکید کرد و یادآور شد: پروژه هایی که نیاز به دیوار دارند حداقل ۴۵ روز زودتر به معاونت شهرسازی اطلاع داده شوند تا بر اساس مطالعه و شناختی که از بافت و مکان دارند طراحی مناسب صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به انتقادهای وارده هرچه سریعتر ظرف مدت یکماه دیوارهای بتنی که قابلیت جابجایی دارند از سطح و اطراف باغ ها جمع آوری شوند و به جای دیگری انتقال یابند.

خستو، رعایت قانون در استفاده از دیوار نرده جهت دیوارهای حریم شهر را یادآور شد و گفت: کارگروهی از معاونت عمران، معاونت شهرسازی و سازمان سیما و منظر جهت بررسی و جمع آوری دیوارهای بتنی که بدون رعایت قانون و الزامات شهرسازی صورت گرفته است به ویژه در اطراف( ادامه زیرگذر هاشمی به مهرشهر) باغ سیب و دیوارهای بتنی داخل شهر تشکیل شود.

به گفته رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای اسلامی شهر کرج، این مصوبه با چند قید توسط اکثریت اعضاء شورای اسلامی شهر کرج تصویب شد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.