×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۳ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش خبرنگار تارا نیوز، محمد تیموری معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حمل و نقل جاده ای کشور پیش از ظهر چهارشنبه در آئین تودیع و معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده استان البرز، با بیان اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل کشور به عنوان متولی در این امر بیش از ۹۰ درصد جابجایی بار و مسافر کشور را عهده دار است، گفت: زیرساخت های حمل و نقل ریلی و هوایی گسترش چندانی ندارد.

وی افزود: و بخشی از این مهم به تحریم ها علیه حمل و نقل هوایی و بخشی دیگر به وجود دو سلسله جبال البرز و زاگرس باز می گردد که انجام کارهای عمرانی را با مشکل مواجه می کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حمل و نقل جاده ای کشور گفت: سازمان حمل و نقل جاده ای در دو بخش فعالیت های خود را انجام می دهد، در بخش راهداری نگهداری از ۲۱۷ هزار کیلومتر راه و ایمن سازی آن را بر عهده داریم.

وی اضافه کرد: ارزش تقریبی این راه ها به قیمت سال ۹۴ برابر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بوده است و اکنون ارزش ریالی راه های کشور بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان است.

این مقام مسئول عنوان کرد: در ایامی مانند روزهای همراه با برف، بوران، سیل و باقی حوادث غیرمترقبه در کنار دیگر نهادهای مسئول، سازمان‌ راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور نیز حضور داشته است.

تیموری به سیل فروردین ماه امسال اشاره کرد و گفت: نزولات جوی علیرغم منافع زیاد خسارت هایی نیز برای کشور به همراه داشت به گونه ای که بیش از ۱۵ هزار کیلومتر از راه های کشور آسیب دید و نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان خسارات ناشی از نزولات جوی در این زمینه داشتیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حمل و نقل جاده ای کشور خاطرنشان کرد: در بخش حمل و نقل جاده ای بیش از ۶۰۰ هزار نفر راننده حرفه ای دارای کارت هوشمند رانندگی داریم.

وی با بیان اینکه ۴۶۰ هزار ناوگان‌حمل و نقل در زمینه حمل و نقل جاده ای و نزدیک به ۷ هزار و ۳۰۰ شرکت حمل و نقل بار و مسافر در کشور داریم، گفت: امسال در زمینه حمل کالاهای اساسی از بندر امام و بنادر جنوبی کارهای مهمی صورت گرفت که سازمان راهداری و حمل و نقل  جاده ای کشور نقشی بسزایی در آن داشت.

تیموری با تاکید بر اینکه ترافیک مسیر تهران – کرج را در هیچکدام از راه های کشور نداریم، افزود: بیشترین تردد روزانه در مسیر تهران – کرج و بعد از آن در مسیرهای کرج – قزوین و تهران – قم است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته با نگاه ملی به راه های البرز اعتبارات این استان تصویب شد، گفت: البرز در بحث تخصیص اعتبارات جزو استان هایی بوده که بیشترین کمک در بحث نوسازی ماشین آلات راهداری در سطح کشور را داشته است.

وی به آمار زائران عبوری از مرزهای کشور جهت پیاده روی اربعین اشاره کرد و گفت: در این رابطه تا امروز صبح دو میلیون و ۶۲۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت کرده اند و تا کنون ۸۲۰ هزار زائر از مرزهای ایران خارج شده اند.

وی با بیان اینکه پیش بینی ما در خصوص آمار امسال زائران مشرف به اربعین بالغ بر ۲میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بود، افزود: به یقین حجم عظیم تری از پیش بینی هایی که داشتیم را در زمینه تعداد زائران اربعین شاهد خواهیم بود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true