×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۸ مرداد - ۱۳۹۹  
true
false

ِبه گزارش تارا نیوز و به نقل از روابط عمومی دانشگاه، حسین کریم ‌با اشاره به عدم جمع آوری اصولی و تصفیه فاضلاب های سطحی توسط شهرداری ها و تعلل شرکت های آب و فاضلاب در جمع آوری و تصفیه فاضلاب های شهری و روستایی، گفت: این تعلل منجر به رهاسازی فاضلاب در پایین دست شهرها و روستاهای استان شده است.
وی افزود : این امر ضمن آلوده کردن محیط زیست منجر به استفاده از فاضلاب خام در آبیاری مزارع کشاورزی سبزیجات و صیفی جات می گردد.

رییس دانشگاه با بیان اینکه به دلیل بار آلودگی میکروبی و شیمیایی فوق العاده زیاد این قبیل فاضلاب ها محصولات تولیدی می توانند دارای آلودگی های متعدد باشند هشدار داد ‌و گفت:این امر تهدید جدی بر سلامت عمومی می باشد . کریم با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی البرز بنابر رسالت خود که دفاع از سلامت عمومی می باشد اظهار داشت :دانشگاه ضمن برگزاری جلسات متعدد و اعلام حساسیت این موضوع به ارگان های ذی صلاح نسبت به شناسایی کشاورزان متخلف اقدام کرده وبا صدور اخطار بهداشتی، افرادی را که به اخطار بی توجه بودند به مراجع قضایی معرفی شده اند.
وی ا‌ضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۲ پرونده در شهرستان های کرج و ساوجبلاغ تشکیل و جهت پیگیری های بعدی به مراجع قضایی ارسال شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز بر حمایت شایسته مسئولان ارشد استانی , استاندار و دادستان جهت رفع مشکل و برخورد با متخلفین تشکر کرد و باری دیگر بر لزوم همراهی تمامی مسئولین ذیربط به منظور حفظ و تامین سلامت عمومی تاکید کرد.

وی در پایان گفت:با توجه به گستردگی و اهمیت موضوع ضروری است شهرداری ها، دهیاری ها و شرکت های آب و فاضلاب به وظایف قانونی خود در خصوص ممانعت از رها سازی فاضلاب خام (تصفیه نشده) به طور جدی عمل کنند و اداره کل جهاد کشاورزی کشاورزانی را که از فاضلاب خام برای تولید محصولات کشاورزی اقدام می نمایند را جهت پیگیری های قانونی به دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل محیط زیست معرفی کنند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true