×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۳ تیر - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش تارا نیوز،هیأت بلند پایه ای از مؤسسه imove (مؤسسه فدرال آموزش فنی و حرفه ای ) آلمان از مرکز بین المللی علمی کاربردی قند کرج بازدید کرد. در این بازدید زمینه تعامل و همکاری دو سویه ایران و آلمان در زمینه مهارت آموزی مورد ارزیابی قرار گرفت.
در حاشیه این بازدید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز با بیان اینکه imove مجموعه‌ای وابسته به دولت آلمان بوده و در ارتباط با آموزش‌های مهارتی فعالیت می‌کند، اظهار داشت: البته این موسسه دانشگاهی نیست و به بخش خصوصی متصل است.
دکتر پیمان دانش کار آراسته بازدید این هیأت از مرکز آموزش علمی کاربردی قند کرج را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در حاشیه این بازدید در خصوص برقرای تعامل با بخش خصوصی کشور آلمان گفتگوهایی صورت گرفت و نیازهای ما برای برقراری تعامل و ایجاد همکاری با بخش خصوصی سایر کشورها از جمله آلمان بررسی شد.

وی ضمن بیان این مهم که imove علاوه بر دانشگاه جامع علمی کاربردی از مراکز فنی حرفه ای نیز بازدید داشته است، خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت در این دیدار این بود که این موسسه بعد از ۱۰ – ۱۲ بار بازدید از ایران برای اولین بار ضمن بازدید از بخش خصوصی آموزش عالی کشور به این نتیجه رسید که به جای تزریق امکانات بخش خصوصی کشور آلمان به بخش دولتی آموزش عالی ایران این سرمایه مادی و معنوی را به بخش خصوصی آموزش عالی کشور منتقل کند که مایه خرسندی است.
دکتر آراسته ضمن اعلام موفقیت آمیز بودن مذاکرات اولیه با موسسه imove تصریح کرد: خوشبختانه در این دیدار زمینه همکاری و انتقال تجربیات دوسویه فراهم و مقرر شد انتظارات و اولویت‌های این همکاری مشخص شود. ضمن اینکه گفتگوهایی برای برگزاری یک کارگاه آموزشی برای دانشجویان انجام شد که از طریق این موسسه و در ماه نوامبر در تهران اجرا خواهد شد که متعاقبا جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز با بیان این موضوع که ضمن این بازدید توانایی ها و ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی به عنوان یک دانشگاه مهارت محور به رخ کشیده شد، اذعان داشت: اما برای تعامل دو سویه با چنین موسساتی باید برنامه ریزی صحیحی بر اساس اولویتها و نیازهای دانشگاه صورت گیرد و هدف و تقاضای ما به صورت ساده و علمی تبیین و شفاف سازی شود تا از طریق چنین موسساتی زمینه شبکه سازی و گسترش فعالیت بین سایر شرکتها و موسسات خدمات دهنده در زمینه علم و پژوهش فراهم شود.
وی این شبکه سازی را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: در دنیای کنونی ایجاد ارتباطات سازنده یکی از مهمترین راه های پیشرفت و ترقی جوامع دانشگاهی است که از طریق آن می توان به ده ها و صدها کمپانی تخصصی آموزش محور دست یافت که هر یک به فراخور موقعیت و تخصص خود می توانند یاریگر و کارگشا باشند.
دکتر آراسته ضمن تاکید بر اصل ارتباطات افزود: برقراری ارتباط دو سویه مهم است ولی مهمتر از آن حفظ ارتباط است و ما در مرحله ای هستیم که باید ایجاد و حفظ ارتباط در سطح ملی و بین المللی را تمرین کنیم.
وی در پایان ضمن دعوت از دانشجویان، پژوهشگران و محققان برای شرکت در چنین کارگاه هایی اظهار داشت: دعوت از دانشجویان و اساتید سایر دانشگاه ها برای شرکت در کارگاههای استانی، ملی یا بین المللی تا حدودی به سیاست و خط مشی هر دانشگاه بستگی دارد اما من معتقدم دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز چندین مرکز با قابلیت‌های متفاوت دیگر هم دارد که می‌توانیم از ظرفیت آنها برای تشکیل کارگاه های مختلف بهره ببریم.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true