×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۴ اسفند - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش تارا نیوز، حجت الاسلام علی دشتکی صبح شنبه در اولین روز دهه وقف در نشستی خبری، که در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز برگزار شد با بیان اینکه اولین بنیان گذاران وقف، خیرات، صدقات و کارهای نیک خداوند است، گفت: در بررسی اجمالی کارهای خیر در ادیان توحیدی از جمله دین اسلام مورد تاکید قرار گرفته است و نبی اکرم (ص) اصرار بر خیرات و صدقات داشتند.
وی افزود: گام اول بحث افراد و در گام دوم مسائل اجتماعی و اجتماع محور مطرح شده است ودر مرحله اول نظام اعتقادی افراد نسبت به برخی مسائل مثل وقف است را باید تنظیمات آن بر اساس توحید و قرآن و اسلام باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز بیان کرد: نوع احسانی که در وقف از نوع فردی است بالاترین نوع آن است چراکه انسان آنچه که دوست دارد ودارایی خود را برای وقف ابدی می کند و ماندگارترین و والاترین آنها می باشد.

حجت الاسلام دشتکی با اشاره به اینکه یکی از الویت ها در دهه وقف تبیین آثار و احکام وقف و فرهنگ است،افزود: در البرز خیرینی که کارهای عام المنفعه در راستای وقف انجام داده اند در ادامه تجلیل از متولیان و ترویج دهندگان وقف مورد توجه بوده است که یکی از این واقفان بزرگ البرز مرحوم فاتح می باشد که همیشه زنده و جاویدان است چراکه بخشی از اموال خود را وقف مردم کرده است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: یکی دیگر از کارهایی که در این ایام صورت می گیرد بهره مندی از سرمایه گذاری در حوزه وقف است که خادمان اداره اوقاف کارهایی در حوزه سرمایه گذاری انجام داده و به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با بیان اینکه در ۶ ماهه سال جاری از از حیث اعمال با نیات و عایدات وقف، با اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز و همکاری مردم، استان البرز رتبه نخست کشور را کسب نموده است ، گفت: بحث اجتماعی سازی و تعامل و اقدام جهادی انقلابی با تلاش همکاران در اداره اوقاف این افتخار نصیب استان شده است.

حجت الاسلام دشتکی در بخشی دیگری از سخنانش گفت: با تکیه بر عایدات موقوفه برای اولین بار در البرز نسبت به آزادسازی زندانیان اقدامات خوبی انجام شده است.
وی افزود: اقدام برای آزادی ۱۵ نفر از زندانیانی که به دلیل مشکل مالی در زندان بودند حدود دو هفته انجام شده است که گام دوم ازاد سازی در ایام ربیع الاول خواهد بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز در خصوص موقوفات امامزادگان گفت: در بحث موقوفات یک ریال از درآمد امامزادگان یا موقوفات در صندوقی به عنوان درآمد وقف ذخیره نمی شود، بلکه مبالغ موقوفات تنها در جهت اجرای نیت واقفین خرج می شود و در بحث امامزادگان نیز هر ریال آن در راستای عمران و آبادی ساحت آن امامزاده و یا در دیگر اهداف مورد نظر که کمک به نیازمندان است، هزینه می شود.

حجت الاسلام دشتکی در بخش دیگری از سخنانش به توسعه امامزادگان در بافت درون شهری اشاره کرد و گفت: در این قالب برای هر امامزاده ای طرحی جامع داریم از جمله آستان امامزاده حسن کرج که کارهای توسعه ای آن در حال انجام است.
وی اضافه کرد: این امامزاده چون در هسته مرکزی شهر کرج قرار دارد، طرح جامع آن تصویب شده در این راستا باید مشخص شود چه تعداد خانه و مکان دولتی در آن طرح واقع است تا در آن قالب گفتگو با مالکان در خصوص رفع تملکات واقع‌ در توسعه آستان این امامزاده صورت گیرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز به وقف های جدید اشاره ای کرد و گفت: نگاه ما به مسائل علمی و پژوهشی نیز معطوف شده است تا کسی که علم و پژوهش خود را وقف امور خیریه می کند را مورد حمایت قرار دهیم که اولین آن را شروع کرده ایم وآن حمایت از شرکت های دانش بنیان ا در بحث ضایعات نخاعی است.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true